قلب پر نبض هر خودرو، اتومبیل آن است که باید به نعوظ خاص موردتوجه  صبر گیرد سلامتی. اتومبیل خودرو اهمیت زیادی دارد و در شتاب، آلایندگی و مصرف سوخت آن، نقش موثری ارتکاب می کند یکی. از راه های حراست از موتور، مصرف از روغن موتور است قسمت. های سریع الحرکه سواری خودرو با سرعت بالایی امر می کنند و برخی از قسمت های آن، فشار و دمای زیادی را متحمل می شوند انتخاب.

 

مناسب و تعویض به موقع چربی اتومبیل یکی از مواردی است که تمام صاحبان خودرو ملزم بوسیله پاسداری آن هستند و باید این موضوع را با دقت و بازرسی کافی ردیابی کنند در. انتخاب یک روغن موتور مواردی مانند دمای محیط، گرمای تولیدی موتور، پیشنهاد شرکت خودروساز و دخیل… هستند که ما در ادامه با اظهار بنیادی ترین آن ها برای انتخاب روغن موتور فوق، شما را مدد خواهیم کرد دشت. فوق یکی از تولیدات شرکت پونته میلانو بوده که از کیفیت نواخت برخوردار است گرانروی.

 

چیست؟ یکی

از اصلی ترین شاخص ها داخل تفویض روغن سواری مناسب، مقیاس گرانروی یا ویکوزسته آن است گرانروی. را می قابلیت مقاومت سیال در برابر حرکت ستایش کرد بوسیله. طور کلی می توان گفت گرانروی مایعات با دما ربط ی عکس دارد و هرچه دما بالاتر رود، میزان گرانروی کاهش می یابد و داخل تعبیر پول شدنی شل تر می شود با. استارت اسقاء کردن خودرو قطعات موتور شروع بوسیله حرکت می کنند و در این هنگام است که چربی باید به سرعت حکم روانکاری را آغاز کند؛ داخل غیر این صورت آسیب های جدی به موتور وارد خواهد شد اما.

 

در صورتی که روغن در اثر دمای پایین محیط، دستخوش اضافه گرانروی شود، نمی تواند به سرعت حرکت کرده و قطعات متحرک را فصیح مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش کند؛ از سوی دیگر دمای بالای محیط نیز موجب کاهش گرانروی شده و عملکرد چربی را با شاق رو به رو می کند و چربی نمی تواند به نیکی قطعات را پوشش دهد این. اصلی است که درون گزینش یک روغن اتومبیل باید بوسیله شکلی جدی موردتوجه قرار گیرد روغن.

 

موتورها دارای گرانروی مختلفی هستند و باید آن ها را با توجه به نوع موتور خودرو و شرایط آب و هوایی گزینش کرد از. آنجایی که سرزمین ایران، کشوری چهار فصل است بهتر است از روغن هایی با گرانروی متغیر استفاده کرد تا با تغییرات دمایی مجبور نباشید روغن سواری خودرو را تعویض کنید در. این بین روغن هایی با گرانروی 10W 40-از محبوبیت بالایی برخوردارند استاندارد.

 

API چیست؟ شهرت

API نوع دیگری از نمونه برای تعیین سطح کیفیت روغن موتور است بخاطر. موتورهای بنزینی و دیزلی API دارای نمادی منحصربه بی تا است برای. موتورهای بنزینی از دست افزار S S و برای موتورهای دیزلی از حرف C مصرف می شود؛ بنابراین چنانچه چربی موتوری بخاطر موتور بنزینی ارزان باشد، بوسیله شکل API S S فاتحه می شود و چربی های مناسب برای موتورهای دیزلی با عبارت API C آغاز می.

 

گردند حرفی که پس ازآن S از S می  آید، ازA فاتحه شده N و به N. ختم می شود هرچه N به سمت حرف N برویم، سطح کیفیت روغن. بی قراری بالاتر می رود این چربی موتور سطح کیفیت SJ دارد که مدال دهنده ی قابلیت مصرف از آن. برای خودروهای بنزینی است این سطح کیفیت باعث شده تا ثمر دارای خواصی مانند مقاومت بالا در موافق اکسیداسیون، مراقبت ممتاز از قطعات موتور و افزایش کارایی آن و زیبنده استفاده وجود داشتن در تمامی فصول.

 

و شرایط

پر اب باشد بیشتر بخوانید 12 مدل از بهترین

دزدگیر ماشین

کم ارزش مقدار استاندارد SAE SAE (مخفف هیئت قانونگذاری مهندسان خودرو) Society. of Automotive Engineers است رتبه بندی SAE از اعداد ۰ تا ۶۰ بخاطر تعیین درجه ویسکوزیته روغن. موتور کاربرد می نرم اعداد ۰ تا ۲۵ برای هوای سرد و زمستانی است و اعداد ۳۰ تا ۶۰ برای هوای. گرم و تابستانی هستند با توجه به این اعداد، روغن سواری را به دو سنخ سینگل گرید و مولتی.

 

گرید انشعاب می کنند

بخاطر شهید SAE XXWYY SAE XXWYY دو عدد XX وYY. بوسیله قیافه جابجا شده است عدد مقدمه XX بخاطر عرضه میزان ویسکوزیته روغن در دمای های سرد است و عدد Y برای نمایش معیار ویسکوزیته چربی تو دمای ها بلندی و تعبیر W مخفف عبارت لاتین winter.

 

بوسیله معنای زمستان است توصیه ما بوسیله شما این است تقلا کنید  برای تفویض متمایز SAE با توجه به دفترچه راهنمای خودرو متمایز روغن کم قیمت خویشتن را انتخاب کنید یا چنانچه داخل قریه های سرد سیر زندگی می کنید حداقل مقدار مجازی که میتوان شاخص  SAE را دگرگونی داد؛ برای مثال اگر روغن موتور فابریک شما دارای شاخص ویسکوزیته SAE 10W40 است میتوان شاخص آن را.

 

SAE 5W40 گزینش کرد

انواع روغن موتورهای خودرو معمولا روغن سواری به یکی از سه متد معدنی، نیمه سنتتیک و تمام.

 

سنتتیک. مخلوق می شود 1 روغن

موتور مینرال یا معدنی چربی های مینرال این روزها. دیگر چندان گسترده نیستند این چربی ها مستقیما پیاده شدن محور ی نفت نقشه کشی. و باریک شده اند شاید استفاده از آنها بوسیله دلیل فناوری ضعیفی که دارند رو به افول گذاشته ولی هنوز برخی از صنف ای ها از روان کاری قدرتمند.

 

آنها. معارفه می دهند 2

روغن سواری نیمه سنتتیک چربی نصف سنتتیک از ترکیب روغن موتورهای معدنی و. سنتتیک حاصل می شود هرچند این محصول از تمام مزایای روغن سنتتیک بهره نمی برد اما چونی بالاتری نسبت به روغن های معدنی داشته و در شرایط کاری رقیق. موتور، عملکرد مناسبی دارد از لحاظ پر پشت اندوه چربی موتورهای نصف سنتتیک معمولا ارج کمتری نسبت بوسیله روغن. موتورهای تمام سنتتیک دارند افزایش کشش عمر موتور خودرو با قدرت روانکاری بسیار بالا ویژگی اصلی این روغن.

 

موتور. شریک شدن فوسر

است 3 تمام سنتتیک مدل های سنتتیک ترکیبی هستند از چربی های پایه، مینرال و افزودنی های محرمانه ای که در کارخانه ها به. آنها افزایش می شوند روغنی است که از ترکیبات شیمیایی خواه پلیمراسیون هیدروکربن ها تولید می شود، نه از. تصفیه ی نفت خام این نوع چربی بدوی بار داخل موتورهای جت. به کار گرفته شد سنتتیک ها اغلب (از جنس پلی آلفااولفین) بوسیله.

 

رخ مخفف PAO هستند موادی که از ناب ترین بخش فرایند ضعف چربی سواری معدنی. به مشت می آیند فداکار پند می کنند که می استعداد سنتتیک ها را با. مینرال ها ترکیب کرد ولی میزان و میزان این خیساندن آن عرض پیچیده و صنف ای است که عزب شیمیدان ها از.

 

پس آن

برمی آیند بیشتر بخوانید راهنمای فروش آفتابگیر خودرو؛

معرفی بهترین آفتابگیر خودرو 15 معیار از پرفروش

ترین. روغن موتور خودرو 1 روغن موتور ادینول معیار 10W

40 ظرفیت 4 لیتر روغن-موتور ادینول معیار 10W 40 ظرفیت 4 لیترروغن اتومبیل SEMI SYNTH 1040 نیمه سنتتیک با قابلیت صرفه جوئی در استفاده سوخت-و درجه گرانروی . 10W 40 می باشد قابلیت ارزان روندگی درون دماهای پایین ، قابلیت محافظت برجسته از سطوح ، قابلیت پاکدامن کنندگی فراز ، حداقل تبخیر درون دماهای رفعت ، حداکثر محافظت از موتور و سازوار با فضا زیست از مشخصه های دیگر این .

چربی موتور می

باشد

مشخصات-چربی

سواری

گرانروی 10W

40 ظرفیت

4 لیتر

گونه

ساخت-نیمه

سنتتیک مقیاس

10w 40

مناسب برای

تمامی

خودروها سطح

کیفیت SN سایر

توضیحات

ساخت

کشور. آلمان API SN 2 امانت طولانی تعویض روغن چربی موتور خودرو ال90 ، ساندرو و مگان 1600cc

با فیلترها استاندارد D1846P1 سپرده تمام تعویض روغن روغن موتور خودرو ال90 ، ساندرو و مگان 1600cc

با فیلترها مدل

D1846P1

مشخصات-روغن

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

5 لیتر

روش

تاسیس تمام

سنتتیک مدل

EVOLUTION 700ST ارزان برای رنو ال 90 ،

ساندرو ،

مگان/1600cc

سطح

کیفیت

SL. CF API SL 3 چربی موتور خودرو الف مدل Evolution 700ST

10w40 حجم 5 لیتر چربی موتور خودرو الف معیار Evolution 700ST 10w40 ظرفیت

5

لیترمشخصات-چربی

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

5 لیتر

نحو

ساخت-شقه

سنتتیک مدل

10W 40 مناسب برای پژو 206 – تیپ- 5 و – 6-رانا تندر

90 لوگان

پارس/تندر

سطح چونی

SL CF نقات مثبت

افزایش عمر اتومبیل خودرو

کاهش سایش قطعات

موتور کاهش مصرف

سوخت کاهش آلودگی هوا تکثیر

دوره زمانی تعویض چربی سازگاری بیشتر

با مبدل های کاتالیزوری جلوگیری از تشکیل تفاله

و. لجن تو سواری 4 چربی اتومبیل

خودرو الف مدلEvolution 700ST روغن سواری خودرو الف مدلEvolution 700STجنس و نوع روغن موتور خودرو در تکثیر عمر و نحوه عملکرد آن بسیار کاری است و حاضر بودن دقت در گزینش روغن موتور مناسب می تواند با. مشکلات زیادی همراه باشد محصولی را که مشاهده (می) «کنید، » روغن سواری Elf الف (است، که)  با مدل Evolution 700ST. به بازارعرضه شده است این مدل روغن-از سطح گرانروی. 10W 40 برخوردار است سواری خودرومهم ترین تقدیر خودروی شما است و رانندگان انگیزه انتخاب روغن موتور مناسب، حساسیت زیادی را از. خود نشان می دهند این روغن اتومبیل با ظرفیت 4 لیتر به صورت نصف سنتزی مخلوق شده و مناسب برای تمامی خودروهای بنزینی و بخاطر موتورهای انژکتور.

 

مستقیم و توربو شارژاست این چربی موتور از سطح. کیفیت SC برخوردار است این محصول سازگار (با, کلیه وضعیت رانندگی شهری شاهراه ها و) جاده. های برون شهری است این روغن افزایش دهنده قدرت سواری و کاهش دهنده کاربرد بنزین است و نیز از موتور خودرو در دماهای بالا حراست می بطی ء و می تواند انتخابی مناسب برای.

 

موتور خودروی شما

باشد

مشخصات-چربی

اتومبیل

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

سیاق

پیدایش-نیمه

سنتتیک مدل

10W 40 کم ارزش

برای کامل

خودروهای

بنزینی سطح کیفیت SC مشاهده مسوده

پرطرفدار. ترین روغن اتومبیل 5 روغن اتومبیل خودرو

ایرانول معیار Racing حجم روغن موتور خودرو ایرانول مدل

Racing

ظرفیتمشخصات-روغن

سواری

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

روش

ساخت

نیمه سنتتیک

مدل/10W40

سطح

کیفیت

SL. CF API SL 6 چربی موتور خودرو به توتال

مدل Quartz 5000 SL روغن سواری خودرو به توتال میزان Quartz 5000 SLروغن اتومبیل (خودرو به توتال) مدل Quartz 5000 SL از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار بوده و سطح کیفیت API آن تو رده ی. SL راحتی می گیرد این روغن مینرال برای کلیه سامان های اتومبیل. بنزینی سزاوار سرزنش مصرف است این محصول چند منظوره باکیفیت پشته مطابق با آخرین تکنولوژی موتورهای بنزینی متاخر.

 

مرتبه بندی

شده است بیشتر بخوانید 10 معیار از بهترین پرونده

سامان موجود تو بازار شرکت های بزرگ خودروسازی از عموم پژو سیتروئن کیفیت این محصول. را از کار افتادن کرده اند همچنین چربی موتور خودرو به توتال از. گرانروی 20W50 برخوردار است این گرانروی علت عملکرد مناسب روغن در دمای پایین و بالا می شود و از آن می نبوغ به عنوان چربی.

 

سواری چهارفصل استعمال

کرد

مشخصات-روغن

موتور

گرانروی 20W

50 حجم

4

لیتر

روش

ساخت معدنی

میزان 20W50 کم قیمت برای خودروهای ریختگی

و نیمه

وزین

سواری سطح

کیفیت SL نقات مثبت روغن مینرال چند منظوره برای کلیه

سامان های سواری بنزینی نقشه کشی شده چند منظوره باکیفیت ارتفاع مطابق با آخرین تکنولوژی موتورهای بنزینی جدید مرتبه بندی شده

با میزان API SL گذراندن تمام تست های مربوطه به موارد فوق/و

تست های Stop Start بازدارنده اصطکاک

و کاهش استعمال سوخت اوج بردن طول عمر موتور

با کاهش خوردگی آن تایید

شده. توسط پژو سیتروئن 7 روغن موتور خودرو بوسیله

توتال مدل Quartz 7000 روغن موتور خودرو بوسیله توتال معیار

Quartz

7000مشخصات-روغن

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

متد

پیدایش

نیم سنتتیک

مدل 10W40 کم قیمت برای تمامی موتورهای دیزل و بنزینی خودروهای سبک – و ماشین کوچک صنعتی موتورهای توربو

و چند

دریچه

ای سطح

کیفیت SL نقات

مثبت روغن نیمه سنتتیک مناسب برای

تمام فصول وشرایط سخت نقشه کشی شده برای افزار نقلیه با کاتالیزور و سوخت بدون سرب و یا

هر بنزین چیز ابکی دیگر تمیز نگه دارنده

موتور افزایش کارایی آن تایید, شده توسط, پژو سیتروئن فولکس واگن مرسدس بنز

و. بی ام و 8 چربی موتور خودرو بهران

معیار Super Pishtaz SAE روغن موتور خودرو بهران مدل Super Pishtaz-SAE چهار لیتری

10W

40مشخصات-چربی

اتومبیل

گرانروی 10W

40

حجم-4

لیتر مقیاس

10W/40

سطح چونی

SL CF

نقات مثبت شقه سینتتیک

افزایش عمر موتور خودرو

کاهش سایش قطعات

موتور کاهش مصرف

سوخت کاهش آلودگی محیط اضافه

دوره زمانی تعویض روغن سازگاری بیشتر

با مبدل های کاتالیزوری بهبود

استارت موتور در برد مطابق با مدل

زیست محیطی Euro II دارای تاییدیه (از باهم اتحاد کردن)

دایملر کرایسلر مرسدس بنز مشاهده

لیست. بهترین روغن سواری 9 چربی موتور خودرو پژو با موتور TU5 ، پژو 206SD ، رانا و H30 کراس-با فیلترها مدل

D1828P14 امانت طولانی تعویض روغن موتور خودرو پژو با موتور TU5 ، پژو 206SD ، رانا و H30 کراس-با فیلترها مدل D1828P14 امانت

کامل

تعویضمشخصات-روغن

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

روش تاسیس

– نیمه سنتتیک مناسب برای کم قیمت پژو 206SD ، پژو(405 ، پژو) پارس با موتور TU5 ، رانا و

H30 کراس

همگی/سالها

سطح چونی

SL CF اقلام همراه روغن 4 لیتری

بهران سوپر پیشتاز

10w40 فیلتر روغن

سرکان. فیلتر هوای سرکان 10 روغن موتور خودرو

پونته میلانو مدل SM10W40 چربی موتور خودرو پونته میلانو مدل SM10W40روغن موتور خودرو پونته میلانو نمونه SM10W40 دارای افزودنی های ویژه ای بوده که آن را بوسیله یک چربی شقه سنتتیک با. کیفیت تبدیل کرده است این فرمولاسیون موجب روانکاری هرچه بهتر قطعات متحرک موتور می شود، از سویی دیگر با خلق لایه ای محافظ مانع از خلق کردن خوردگی، سایش و. اکسید زدگی خواهد شد سطح کیفی این روغن موتور SM بوده و پس از روغن های SN،. بالاترین کیفیت را دارد این میوه درون بسته بندی 4 لیتری به.

 

میدان ارائه

می شود بیشتر بخوانید معرفی کردن 10 مدل از نیکوترین مکمل

های چربی موتور

خودرو

مشخصات-چربی

موتور

گرانروی 10W

40 ظرفیت

4 لیتر

نحو پیدایش

نصف سنتتیک

مناسب برای

خودروهای

بنزینی سطح

چونی SM نقات

مثبت قدرت روانکاری رفعت جلوگیری از ساختن

لجن و رسوبات کربنی گشایش

فرایند استارت سرد اتومبیل کاهش

قابل دوراندیشی مصرف سوخت قابل استفاده

داخل چهار انفصال سال محافظت از قطعات

متحرک موتور دربرابر خوردگی

دوست. دار محیط زیست 11 چربی سواری خودرو فوسر-میزان

Garant Super 20W 50 روغن اتومبیل خودرو فوسر-معیار Garant Super 20W 50این «روغن» (اتومبیل) را مشارکت فوسر «Fosser تحت» نشانی مدل Grant Super به. میدان ارائه می بطی ء از این چربی می توان برای اتومبیل خودروهای بنزینی و دیزلی کاربرد کرد که این موضوع را می نبوغ از سطح. کیفیت API آن دریافت از دیگر مزایای این دشت می توان به چهار جزئی از جمله. بودن آن رمز کرد این چربی دارای گرانروی زیبنده تغییری بوده که امکان استفاده از آن را در سرما و گرما حاضر می سازد و کاربر نیازی بوسیله تعویض روغن با. تحول گسستگی نخواهد داشت باهم اتحاد کردن فوسر امتحان ی فوقانی در تولید انواع چربی های موتور، ترمز، گیربکس و غیره داشته و در این زمینه توفیق های.

 

چشمگیری کسب کرده

است

مشخصات-روغن

موتور

گرانروی 20W

50 حجم

4 لیتر

رویه

ساخت-نیمه

سنتتیک میزان

20W 50 مناسب بخاطر موتورها و

خودروهای بنزینی

و/دیزلی

سطح کیفیت

SJ CF نقات مثبت افزایش طول عمر موتور خودرو با

قدرت روانکاری بیش بالا

عملکرد عالی استارت سرد

کـاهش اصطـکاک در مـوتور شاخص گرانروی نسبتا ارتفاع در مقایسه-با چربی های 10W 40 برای روانکاری مناسب در دماهای

بالاتر محیط و سواری برازنده استفاده

در 4 خلع سال مشاهده مسوده

محبوب. ترین روغن اتومبیل 12 چربی موتور خودرو کاسترول

مقیاس Magnatec Fuel Saver روغن موتور خودرو کاسترول مدل Magnatec

Fuel

Saverمشخصات-روغن

اتومبیل

گرانروی 5W

30 حجم

4 لیتر

متد

ساخت

کامل سنتتیک

مدل

5W30

سطح

کیفیت. SM API SM 13 روغن سواری

خودرو کاسترول مدل Magnatec روغن موتور

خودرو کاسترول مدل Magnatec چربی موتور

 

خودرو کاسترول مدل Magnatec از روغن سواری Magnatec 10W40 کاسترول نیمه سینتتیک 4 لیتری می توان در خودروهای مختلفی نظیر مزدا 323، کیا ریو LS، رنو ال 90 E1، سمند EF7، سورن ELX، پژو 206 انواع تیپ ها، پژو 207 گیربکس اتوماتیک، پژو 405 SLX، تیبا، … ساینا، لیفان. 520 و مصرف کرد بخاطر کارایی بهتر روغن موتور، پیش از استفاده، قسمت مربوط بوسیله چربی سواری دفترچه ی راهنمای خودروی. خویشتن را بررسی کنید تعویض روغن اتومبیل باید به خشکی امدن مقابل چربی موتور پیشنهادی ذکر شده در.

 

دفترچه راهنمای خودرو

باشد

مشخصات-چربی

اتومبیل

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

گونه

ساخت

نیمه سنتتیک

مقیاس 10W40

مناسب برای

موتورهای

بنزینی

سطح

چونی. SM API SM 14 روغن موتور خودرو کانادا لوبریفنت

مدل SM 10 40 روغن سواری خودرو کانادا لوبریفنت میزان SM

10

40مشخصات-چربی

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

5 لیتر

روش

ساخت

تمام سنتتیک

مدل

10W40 مناسب

برای

رنو سطح

کیفیت SM نقات مثبت ارزان بخاطر,خودرو رنو,ال,90,استپ,وی

ساندرو اسکالا داستر مگان دارای نمونه,از,بی ام

و پورش مرسدس بنز,موعظه,شده از,کیاموتورز هیوندای مرسدس,بنز بی ام

و هوندا و تویوتا سنتیک

فن شناسی با

قدرت اضافه بیشتر بخوانید بیع اینترنتی جاسوئیچی چرمی

و. فلزی دلگشا دست 15 روغن سواری خودرو هیوندای اکس تیر-نمونه

SN G700 10W 40 روغن موتور خودرو هیوندای اکس مقصد-مدل

 

SN G700 10W

40

مشخصات-روغن

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

وضع

ساخت-تمام

سنتتیک استاندارد

10W 40 کم قیمت برای سواری تمامی خودرو هاس ساخته شده پس ازآن از

سال 2010

تا

کنون

سطح

کیفیت SN API SN مشاهده لیست

جدید. ترین روغن موتور 16 روغن سواری خودرو توتال استاندارد Quartz

7000 ظرفیت 4 لیتر

روغن موتور خودرو توتال محصولی که تو عکس مشاهده می کنید “روغن” موتور انبازی نامدار “توتال است” که بوسیله. کوارتز 7000 نامی است چربی موتور فوق از کیفیت تولید زیاد فوقانی برخوردار است و سطح کیفیت API / آن درون. دسته SN CF است بنابراین کاربرد از این چربی بخاطر موتورهای قدرتمندی که تو شرایط کار موکد در فشار و دمای اوج کار می.

 

کنند بسیار کم ارزش است شریک های بزرگ خودروسازی مانند مرسدس بنز ، بیامو ، فولکس واگن و پژو سیتروئن چونی این علیه. را تأیید کرده اند این چربی کاملاً مصنوعی بوده و دارای. گرانروی 10W40 می باشد این گرانروی باعث عملکرد مناسب روغن درون دمای پایین و بالا می شود و می قابلیت از آن به عنوان چربی موتور. چهار انفصال استفاده کرد این محصول برای موتورهای بنزینی ، دیزلی. و توربو مناسب است بیرونی تپنده هر اتومبیل موتور آن است که باید توجه ویژه.

 

ای به آن شود سلامت سواری خودرو متجاوز عمده است و در شتاب گیری ، آلودگی و استفاده سوخت. آن نقش موثری دارد یکی از رویه های محافظت از سواری استعمال. از روغن موتور است قسمتهای سریع الحرکه اتومبیل خودرو با سرعت بالا امر می کنند و بعضی از قسمتهای آن تحت فشار و منصب حرارت. اوج فراغت می گیرند در این طور شرایطی کوچکترین سایش و گرفتگی می تواند صدمه جدی ….

 

به موتور وارد

بطی ء

مشخصات-روغن

موتور

گرانروی 10W

40 حجم

4 لیتر

روش

ساخت طولانی

سنتتیک نمونه

Quartz 7000 مناسب برای موتورهای بنزینی،

دیزلی و

توربو/شارژ

سطح چونی

SN CF سایر توضیحات

 مفت برای کامل فصول عملکرد

مطلوب در شرایط سخت طراحی شده برای ادوات نقلیه با کاتالیزور، سوخت بدون سرب و

خواه هر سوخت دیگر تمیز نگه دارنده اتومبیل

و. اضافه کارایی آن 17 روغن موتور خودرو الف مدلEvolution

700ST حجم 4 لیتر

 

چربی موتور خودرو الف نوع و نوع روغن موتور برای خودروها داخل افزایش عمر و کارایی آن بیش موثر است و حاضر بودن مداقه در انتخاب روغن سواری کم قیمت می تواند با. مشکلات زیادی همراه باشد محصولی که مشاهده (می) “A” کنید روغن موتور Elf (A است) که با نمونه Evolution. 700ST درون راسته موجود است سطح-گرانروی این. میزان روغن 10W 40 است موتور ماشین مهمترین قسمت ماشین شماست و رانندگان هنگام گزینش روغن.

 

اتومبیل مناسب

متجاوز حساس هستند بیشتر بخوانید راهنمای بیع و معرفی

نیکوترین ضدیخ و ضدجوش خودرو این روغن موتور 4 لیتری به صورت نیمه قلابی مخلوق شده است و بخاطر همه خودروهای بنزینی و برای موتورهای انژکتور. مستقیم و توربو مناسب است این روغن موتور. دارای سطح کیفیت SC است این (محصول با تمام شرایط رانندگی جاده های شهری) ، بزرگراهی. و برون شهری سازگار است این روغن باعث افزایش قدرت موتور و کاهش کاربرد سوخت می شود و نیز از سواری خودرو در دمای رفعت محافظت می کند و می تواند انتخاب نواخت.

 

بخاطر اتومبیل سامان

شما

باشد-مشخصات

چربی

سواری گرانروی

10W 40

حجم 4

لیتر

روش-ساخت

نصف سنتتیک

معیار 10W 40

مناسب بخاطر

کامل

خودروهای. بنزینی سطح کیفیت SC 18 چربی سواری خودرو الف مدل Evolution

700 ST حجم 4

 

لیتر چربی سواری خودرو “الف روغن سواری” بخاطر سواری Evolution 700 ST یک روغن سواری نیمه سنتتیک است و بخاطر خودروهای. بنزینی و دیزلی مناسب است این روغن موتور غلبه روانکاری بسیار زیادی دارد و کیفیت آن توسط رنو ، مرسدس بنز و. فولکس واگن تأیید شده است این ثمر داخل دمای پایین و بالا عملکرد منت دارد و می توان از آن به نشانی روغن.

 

موتور چهار فصل نام سرما این روغن اتومبیل همچنین برای افزار نقلیه با. انژکتور مستقیم مصرف می شود عملکرد این روغن سواری درون دمای بالا و تنگ کردن موتور مشکلی ندارد و در این شرایط می تواند کاملا. از موتور خودرو محافظت یواش روغن موتور فوقانی غلبه تمیز کنندگی بالایی دارد و به درستی موتور خودرو را از رسوبات و.

 

لجن سوخت تمیز می درنگ ظرفیت این محصول 4 لیتر است / و سطح. چونی آن SN CF است استفاده از این روغن باعث افزایش پیشدستی کردن خودرو و. کاهش مصرف سوخت می شود Elf یکی از شرکتهای نامدار تولید روغن موتور است و تجربه. یدکی درون این بن دارد محصولات این شرکت از چونی مطلوبی برخوردار بوده و توانسته رضایت.

 

مصرف کنندگان را

احضار

کند-مشخصات

روغن

موتور گرانروی

10W 40

حجم 4

لیتر

روش-پیدایش

نیم سنتتیک

مدل 10W 40 کم قیمت

بخاطر موتورهای

بنزینی/و

دیزلی سطح

کیفیت SN CF سایر توضیحات ارزان برای تمامی موتورهای بنزینی و دیزلی خودروهای

سواری و ون های سبک سازگار (با همه ی وضعیت رانندگی شهری، شاهراه ها)

و جاده های برون شهری برآورده کننده نیاز خودروسازان بخاطر

چربی سواری با کارکرد طولانی دارای خواص پاک کنندگی بسیار برجسته که سبب تمیزی موتور و

عملکرد بهتر آن می شود قابل استفاده بخاطر

 موتورهای انژکتور یمین و توربوشارژ تکثیر دهنده ی قدرت سواری و کاهش دهنده ‎ی استفاده سوخت و نیز محافظت

دسته ها : تکنولوژی

حرف اخر

بزرگترین ماراتن علمی کشور یا کنکور که هر منزل و خانواده ای جو آن را به خود گرفته یا به خود خواهد گرفت. اما برای موفقیت آسان تر در این ماراتن نیاز به ابزار خاصی است که مسیر را برای داوطلب ساده و هموار کنند. این ابزار همان منابع کنکور هستند که به صورت کلی از کلاس های خصوصی، کتاب های کمک آموزشی و موسسات نشر دیجیتال تشکیل شده اند. امروز در یک گزارش خبری به معرفی یکی از موسسات نشر دیجیتال خواهیم پرداخت که نام آن را ممکن است از رسانه های ملی شنیده باشید. تنها موسسه نشر دیجیتال در ایران که برای اولین بار آموزش شهودی را وارد ایران کرد و از موسسات بین المللی از جمله یونسکو و دانشگاه های فرانسه و مالزی مدارک معتبر دریافت کرده است.

موسسه حرف آخر با مدیریت مهندس منتظری که از برترین مدرسان ریاضی در کنکور ایران نیز می‌باشد از سال 90 فعالیت خود را با تدریس درس ریاضی به عنوان اولین درس شروع نمود. استاد منتظری با تجربه 30 ساله در زمینه آموزش ریاضی کل ریاضیات را به صورت شهودی تبدیل کرده و مشغول به آموزش آن بود. رفته رفته تدریس این موسسه گسترده شده و برای سایر دروس نیز این روش استفاده شد تا اینکه در سال 1398 این موسسه با 51 رتبه برتر کنکور به پربازده ترین موسسه آموزشی تبدیل شد. سبک آموزشی این موسسه کاملا متفاوت با هر سبکی است که تا کنون مشاهده نموده اید و مسیر آموزش را ده ها مرتبه با روش های خود برای داوطلببین کنکور ساده تر کرده است. برای آشنایی با این موسسه و رتبه برترهای آن می‌توانید از طریق صفحه حرف آخر اقدام کنید.

درک آسان مفاهیم با انیمیشن های زیست حرف آخر

اما اندکی در مورد تدریس در این موسسه توضیح دهیم که چرا با تمامی تدریس هایی که تا کنون دیده اید متفاوت است؟ دلیل این امر به دلیل پویا نمایی آموزش است. پویا نمایی یعنی آموزش شهودی. بارها برای خود شما پیش آمده است فیلم یا سریالی که سال ها پیش تماشا کرده اید هنوز هم به یاد دارید اما کتابی که هفته پیش خوانده اید از ذهنتان کم رنگ شده است. این تفاوت به دلیل درگیر کردن حافظه شهودی شما یا نیمکره راست مغز به هنگام تماشای فیلم است که بدون تلاش برای به خاطر سپردن آن وارد ذهنتان شده و ماندگار می‌شود. حال این موضوع وارد آموزش شده است و در تدریس حرف آخر به کار گرفته شده است. تمامی دروس حتی درسی مانند دین و زندگی که با انیمیشن تمامی یک مبحث را آموزش می‌دهد.

اوج شهودی سازی را در درس زیست شناسی می‌توان مشاهده کرد. در یک مثال ساده مطلب را خواهیم رساند. درس زیست گسترده ترین درس کنکور رشته تجربی است. برای مبحثی مانند قلب داوطلب فقط با یک تصویر و متن کتاب درسی مواجه است و درک موضوع برای او به شدت دشوار است و ناچار به حفظ کردن خواهد شد. اما در این موسسه برای مبحث قلب داوطلب با یک انیمیشن وارد قلب خواهد شد و تمامی اجزای آن را به صورت شهودی مشاهده می‌کند و با عملکرد آن ها اشنا می‌شود. این بار دیگر نیازی به حفظ کردن نیست چرا که داوطلب می‌تواند مطلب را درک کند و یادگیری برای او آسان خواهد شد. شما نیز تا نحوه تدریس را مشاهده نکنید ممکن است درک این نوشته ها برایتان دشوار باشد پس پیشنهاد می‌کنیم از طریق صفحه زیست حرف اخر تدریس های رایگان این درس را در هر سطحی که هستید مشاهده کنید.

شاهکار دانش آموزان حرف آخری در دینی کنکور 98

چنین تدریسی برای مدرسی به دلیل عدم آشنایی با نرم افزار های موشن گرافی و همچنین وقت گیر بودن و نیاز به هزینه زیاد امکان پذیر نباشد. اما تک تک اساتید حرف آخر دوره های زیادی را جهت آموزش کار با نرم افزار های انیمیشن سازی گذرانده اند و جالب است بدانید برای درسی مانند دین و زندگی ساخت انیمیشن ها توسط مدرس این درس یعنی علیرضا یوسفیان پور حدود 1 سال زمان برده است. و نتیجه آن هم تدریس درس حفظی مانند دین و زندگی شده است که با این روش ها داوطلب حتی یک کلمه را نیز حفظ نخواهد کرد و بازدهی آن هم 15 نفر دانش آموزان این موسسه است که در سال 98 موفق به کسب درصد 100 در این درس شدند. اکنون به زیست فکر کنید که ساخت انیمیشن برای چنین درس گسترده ای چه قدر زمان بر بوده است.

اما در درس شیمی این مجموعه که یکی از توانا ترین مدرسین کشور نه تنها در حوزه کنکور بلکه در حوزه آموزش دانشگاهی نیز تجربه فراوان دارد و جزو هیئت علمی یکی از دانشگاه های معتبر در ایران است. استاد غلامحسین شیروانی که با ایده های شگفت انگیز خود درس شیمی را برای داوطلب راحت تر از آب خوردن کردن کرده است. جالب است بدانید کل مسائل شیمی کنکور که حدود 17 تست از 35 تست شیمی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد استاد شیروانی فقط با 3 الگو که مدت زمان آموزش آن ها 3 ساعت طول می‌کشد آموزش داده اند. برای آشنایی بیشتر با این استاد و مشاهده رزومه می‌توانید از طریق صفحه استاد شیروانی شیمی اقدام کنید.

حرف آخر برای اطمینان دادن به مخاطبان 20 درصد پروژه 6040 را به صورت کاملا رایگان (شامل 40 تست قطعی کنکور و 30 ساعت آموزش همه دروس) در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد که می‌توانید از طریق تماس با مشاورین مجموعه آقای شایان مامندی، خانم حدیث قمری  و خانم مریم فرزی یا ارسال عدد 5 به سامانه پیامکی موسسه 10002907 دریافت نمایید.

021-66576182

021-66576371

021-66566623

سایت مرکزی حرف آخر : https://harfeakharpub.com

دسته ها : آموزش

بهترین کامپیوتر برای ویرایش عکس 2020: دسک تاپ های برتر برای فتوشاپ

اگر عکاس هستید که به دنبال بهترین رایانه های شخصی برای ویرایش عکس هستید ، به مکان مناسبی رسیده اید. در این صفحه رایانه های برتر که ما با دقت انتخاب کرده ایم را برای تهیه عکاسان حرفه ای (و علاقمندان به علاقه مندان) توان لازم برای رسیدگی به نرم افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ پیدا خواهید کرد.


همانطور که با عکس های با رزولوشن بالا کار می کنید ، بهترین رایانه های شخصی برای ویرایش عکس معمولاً به جای یک پردازنده گرافیکی یکپارچه کمتر ، دارای کارت گرافیک اختصاصی می شوند و در حالی که شما به کارت گرافیک گران قیمت بالا احتیاج نخواهید داشت (مگر اینکه شما می خواهید ویرایش ویدیو یا رندر سه بعدی و مدل سازی نیز انجام دهید) ، ارزش خرید رایانه شخصی با کارت گرافیک متوسط ​​یا بالاتر را دارد ، بنابراین رایانه شخصی شما می تواند از حجم کاری شما همگام باشد.


هنگام خرید بهترین کامپیوتر در حال ویرایش عکس برای نیازهای خود ، همچنین باید از حافظه رم کافی اطمینان حاصل کنید ، زیرا این امر به شما امکان می دهد تعدادی برنامه و تصویر را به طور همزمان باز کنید. ما حداقل 8 گیگابایت رم را برای یک رایانه ویرایش مدرن عکس توصیه می کنیم.


شما همچنین می توانید یک هارد دیسک با ظرفیت بالا برای ذخیره عکس های خود استفاده کنید ، ما 1TB یا بالاتر را توصیه می کنیم. هرچه مجموعه عکس شما بزرگتر باشد ، فضای بیشتری به شما احتیاج خواهد داشت. نکته خوب در مورد رایانه های شخصی این است که می توانید هارد دیسک های اضافی را به راحتی منطقی اضافه کنید (به خصوص در مقایسه با لپ تاپ) ، اما با خرید یک کامپیوتر ویرایش عکس با فضای ذخیره سازی زیادی در حال حاضر باعث می شود که در مورد نصب دیسک های سخت اضافی بعداً دچار مشکل شوید.

اگر دوست دارید چیزی کمی قابل حمل باشد ، مطمئن شوید که انتخاب ما از بهترین لپ تاپ ها برای عکاسان و ویرایش عکس را بررسی کرده اید.


در جستجوی یک کتاب عکس برای ذخیره نسخه های ویرایش شده خود؟

بهترین کامپیوتر برای ویرایش عکس با یک نگاه:

  1. Apple Mac mini 2018
  2. Lenovo ThinkCentre M900
  3. Microsoft Surface Studio 2
  4. Apple iMac Pro
  5. Lenovo Yoga A940
  6. iMac (27 اینچ ، 2019)
  7. موج غرفه HP
  8. Intel Hades Canyon NUC

1. Apple Mac mini 2018

مینی کامپیوتر درخشان برای ویرایش عکس


CPU: Intel Core i3 - i7 | گرافیک: Intel UHD Graphics 630 | RAM: حداکثر 64 گیگابایت | ذخیره سازی: حداکثر 2 TB SSD | اتصال: گیگابیت اترنت ، Wi-Fi 802.11ac | ابعاد (W x D x H): 19.7 x 19.7 x 3.6cm


همان طراحی کوچک چهار پورت USB-C Thunderbolt 3 در گرافیک های ادغام شده همه اینها نیستند

Mac mini جدید مدت زمان زیادی پیش می آمد ، اما ارزش آن را داشت که صبر کند ، زیرا اپل آن را با برخی از اجزای مدرن درخشان ، از جمله جدیدترین پردازنده های 6 هسته ای اینتل ، همراه با پشتیبانی از حافظه رم تا 64 گیگابایت و بارهای آن بسته بندی کرده است. ذخیره سازی و همچنین ، همه در آن بدن کوچک و شیک ما عاشق شده ایم. به اندازه کافی برای ویرایش عکس بسیار قدرتمند است و به اندازه کافی کوچک است که عکاسان بتوانند با خود عکس بگیرند. تنها ناامیدی این است که از گرافیک های گسسته استفاده نمی شود ، اما UHD Graphics 630 یکپارچه اینتل نیز بسیار شیک نیست ، و همچنین می توانید یک پردازنده گرافیکی خارجی را برای پیشرفت اضافی گرافیکی وصل کنید.


2. Lenovo ThinkCentre M900

اجزای سازنده بالا با قیمت مناسب


CPU: Intel Core i7 | گرافیک: تا NVIDIA Quadro K420 2 GB DVI + DP | RAM: حداکثر 64 گیگابایت | ذخیره سازی: 1TB HDD | اتصال: گیگابیت اترنت ، Wi-Fi 802.11ac | ابعاد (W x D x H): 175 x 413 x 406mm

CPU قدرتمند

اختصاصی GPU

بیشترین میزان درگاه ها نیست

Lenovo ThinkCentre M900 یک کامپیوتر رومیزی عالی برای ویرایش عکس است ، زیرا سرعت و قدرت را با کیفیت ساخت و قابلیت اطمینان بسیار خوبی ترکیب می کند که برای رایانه های شخصی مورد استفاده برای دستکاری تصاویر سنگین ضروری است. مهمتر از همه ، Lenovo ThinkCentre M900 در طیف وسیعی از تنظیمات قرار دارد که مدل برتر دارای قدرت عظیمی است. این انعطاف پذیری به شما امکان می دهد Lenovo ThinkCentre M900 Lenovo بسازید که متناسب با نیازهای شما باشد ، و فضای زیادی برای به روزرسانی و گسترش این میزکار در آینده وجود دارد.


3. مایکروسافت سرفیس استودیو 2

رویای یک هنرمند به حقیقت پیوست


CPU: Intel Core i7 | گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1060 - GTX 1070 | رم: 16 گیگ - 32 گیگابایت | ذخیره سازی: 1TB - 2TB SSD | صفحه نمایش: صفحه نمایش 28 اینچی 4500 x 3،000 PixelSense


3،359 دلار

SPEC بالا

$ 3،499.99

4،199.99 دلار

مشاهده همه قیمت ها (4 یافت شده)

قدرتمند هیچ چیز مانند آن بسیار گران نیست

اگر به دنبال یک رایانه شخصی فوق العاده قدرتمند و در عین حال بسیار شیک طراحی شده توسط اپل نیستید ، Surface Studio 2 درخشان مایکروسافت برای شما خواهد بود. این قیمتی ارائه می دهد ، اما برای کیفیت ساخت و عملکرد ، شما نمی خواهید به دنبال موارد دیگری باشید ، به خصوص اگر با برنامه های ویرایش عکس کار کنید. همه رایانه های شخصی مایکروسافت به راحتی روی یک میز قرار می گیرد و صفحه داخلی آن باعث می شود عکس های شما حتی قبل از ویرایش آنها فوق العاده به نظر برسد. همانطور که ویندوز 10 را اجرا می کند ، شما طیف عظیمی از برنامه های ویرایش عکس قابل مقایسه را نیز دریافت می کنید.


4. Apple iMac Pro

یک افزودنی شیک برای هر دفتر


CPU: Intel Xeon W | گرافیک: AMD Vega 56، Vega 64 | رم: 32 گیگابایت ، 64 گیگابایت | ذخیره سازی: 1TB ssD | اتصال: اترنت ، Wi-Fi 802.11ac | ابعاد (W x D x H): 65 x 20.3 x 51.6cm


3،899 پوند

مشاهده در ای بی

قدرتمندترین طراحی مکینتاش همیشه عالی و بسیار گران قیمت کاربر قابل ارتقاء

اگر یک عکاس حرفه ای و خلاق دیجیتالی هستید ، iMac Pro یکی از بهترین پولهای رایانه شخصی است که می توانید خریداری کنید. این یک کاملاً قدرتمند همه در یک است که سال گذشته با فناوری برش لبه ، و انتخاب پردازنده های قدرتمند Intel Xeon W ، کیف های رم و قدرت پردازش گرافیکی سنگین منتشر شد. همه اینها در یک طراحی اپل نمادین است. اگر بودجه لازم برای آن را دارید ، iMac Pro یکی از بهترین رایانه های شخصی است که پول ویرایش عکس را می توانید بخرید. با این حال ، برای برخی از افراد ، ممکن است فهمید که این یک سطح از قدرت است که نیازی به آن ندارید ، بنابراین برای رایانه های شخصی متوسط (و مقرون به صرفه تر) برای ویرایش عکس بخوانید.


5. Lenovo Yoga A940

جایگزین iMac


CPU: نسل هشتم Intel Core i7-8700 | گرافیک: AMD Radeon RX 560 4 GB | RAM: 32 GB DDR4 2666 MHz | ذخیره سازی: 1 TB 5400 RPM + 256 GB PCIe SSD | نمایش: 27 "4K UHD (3840 x 2160) IPS چند لمسی


2،299.99 دلار


قیمت خوبStylus شامل اجزای قدیمی صفحه نمایش در نور مستقیم عالی نیست

آخرین پیشنهادات همه در یک Lenovo به اندازه AIO حق بیمه Apple ، iMac Pro یا حتی iMac که اخیراً به روز شده نیست ، قدرتمند نیست و اکنون پیکربندی هسته 9 اینتل را ارائه می دهد. از این گذشته ، تراشه های نسل 8 و گرافیک Radeon RX 560 در این مرحله پیر می شوند. با این وجود ، پاسخگویی به نیاز عکاسان حرفه ای که توانایی خرید دستگاه های گران قیمت اپل را ندارند ، هنوز هم بسیار قدرتمند است. این یکی از بهترین رایانه های شخصی برای ویرایش عکس به لطف صفحه نمایش خود است که 100٪ پشتیبانی Adobe RGB و Dolby Vision را اضافه می کند ، به علاوه یک قلم و شماره گیری را نیز برای کنترل بهتر بر کارهای ویرایش عکس خود دارد.


6. iMac (27 اینچ ، 2019)

اکنون با پردازنده های نسل هشتم


CPU: نسل هشتم Intel Core i5 - نسل 9th Intel Core i5 | گرافیک: AMD Radeon Pro 570X - 580X، Intel UHD Graphics 630 | رم: 8 گیگابایت - 64 گیگابایت | صفحه نمایش: شبکیه چشم 27 اینچی 5K 5،120 x 2،880 P3 | ذخیره سازی: 1TB - 2TB Fusion Drive | ابعاد (H x W x D): 20.3 x 25.6 x 8 اینچ (51.6 x 65.0 x 20.3cm)


نمایش خیره کننده 5K displayQuiet تحت به روزرسانی loadSSD گران است

اگر iMac Pro فوق العاده بسیار گران است (و سطح عملکردی را که شما به آن نیاز ندارید) ارائه می دهد اما می خواهید اپل همه در یک باشد ، iMac استاندارد بیشتر از توانایی شما در ویرایش عکس کمک می کند. در حالی که iMac 2019 دارای صفحه نمایش لمسی یا یک پایه قابل تنظیم نیست ، گزینه نمایشگر طیف گسترده ای رنگ 4K P3 به معنای نمایش دقیق عکس های شما است. مدل امسال همچنین اجزای به روز شده ای را ارائه می دهد که آن را به یک دستگاه بهره وری حتی بهتر برای عکاسان تبدیل می کند.7. HP Pavilion Wave

یک جایگزین عالی برای ویندوز برای Mac Pro


CPU: Intel Core i3 - Intel Core i5 | گرافیک: Intel HD Graphics 530 - AMD Radeon R9 M470 | رم: 8 گیگابایت | ذخیره سازی: 1TB HDD


منحصر به فرد ، شیک استوانه ای فرم منحصر به فرد و راه حل صوتی مؤثر بدون درگاه صوتی نوری مشخصات نافذ

اگرچه در ابتدا ممکن است آن را برای تازه کردن پارچه بافته شده Mac Pro اشتباه بگیرید ، HP Pavilion Wave چیزی نیست. این دستگاه ویندوز فشرده در پردازنده های نسل ششم Intel Core و گرافیک AMD اختیاری اختیاری با بلندگو منحصر بفرد Bang & Olufsen یکپارچه شده است. این پارچه کاملاً مناسب برای میز است که با یک پارچه خوش تیپ پیچیده شده است. اگر عاشق گوش دادن به موسیقی در حالی که عکس های خود را ویرایش می کنید ، این یک رایانه شخصی درخشان و شیک است که باید در نظر بگیرید.8. اینتل Hades Canyon NUC

اجازه ندهید که اندازه آن شما را فریب دهد


CPU: Intel Core i7-8809G | گرافیک: گرافیک Radeon RX Vega M GH (4 گیگابایت HBM2 VRAM) ، Intel UHD Graphics 630 | RAM: N / A | ذخیره سازی: N / A


  بسیاری از درگاه آسان برای به روز رسانی گران است

اگر به دنبال یک تجربه دسک تاپ عالی برای ویرایش عکس هستید ، اما فضای زیادی ندارید ، بیشتر از NUC Intel Hades Canyon NUC جستجو نکنید. در این رایانه شخصی کوچک و برهنه ، شما یک پردازنده فوق العاده قدرتمند نسل 8 Intel Core i7 و گرافیک کلاس گسسته Radeon دارید - به محض اینکه چند حافظه رم و حافظه را ذخیره کنید ، یک رایانه کوچک و به راحتی قابل حمل دارید که می تواند از عهده آن برآید. ویرایش عکس با سهولت. اگر غالباً به اطراف سفر می کنید و یک کامپیوتر قدرتمند و قابل اعتماد برای ویرایش عکس می خواهید ، قطعاً این موضوع قابل توجه است.


منبع : techradar

دسته ها : تکنولوژی

یک اشتباه و اعتیاد به شرط بندی

پر ریسک است و پر استرس. آنقدر که احتمال باخت وجود دارد، احتمال برد نیست. ممکن است چند برابر مبلغی که شرط کرده‌ را برنده شود اما شاید هم طمع، او را تبدیل به یک بازنده کند؛ «قماربازی که باخت آنچه بودش!»

«قمار» یعنی شرط‌بندی بر سر پول یا هر چیزی که دارای ارزش باشد و نتیجه قمار همیشه نامشخص است. به زبان ساده به شرط‌بندی که میان دو یا چند نفر در یک بازی انجام می‌گیرد، «قمار» گفته می‌شود. قمار می‌تواند به صورت سازماندهی‌شده، در مراکزی به نام «کازینو» یا قمارخانه که توسط فردی بی‌طرف مدیریت می‌شود، انجام بگیرد.


دسته ها : ورزش

لیلا حاتمی با انتشار متنی درباره دلایل حذفش از سریال «نهنگ آبی» به کارگردانی فریدون جیرانی توضیح داده و به شدت از سازندگان این سریال شبکه نمایش خانگی انتقاد کرده است. او بهرام توکلی نویسنده و سعید ملکان تهیه کننده این سریال را به زیر پا گذاشتن «قول و قرار» متهم کرده است.


این بازیگر در متنی که در اختیار ایسنا قرار داده، کنار رفتن خود از بازی در نقش آناهیتا در سریال «نهنگ آبی» را این‌طور توضیح داده است:


«لازم می‌دانم درباره نقش، حضور و غیبتم در سریال «نهنگ آبی» چند نکته را با تماشاگرانی که آناهیتا و من را در این سریال دنبال کرده‌اند، در میان بگذارم.


حضور من در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق پیدا کند. وعده دادند نویسنده‌ای در راه است اما هرگز نویسنده‌ی در راه، به این پروژه نرسید و نویسنده اصلی سریال و تهیه‌کننده نیز نیازی در جدی گرفتن درخواست‌های من حس نکردند، یا مشغله‌های مربوط به فیلم دیگرشان، این امکان را به آنها نمی‌داد.


پافشاری من از یک سو و حوصله کم طرف‌های مقابل برای چنین اموری تا آنجا پیش رفت که توان ادامه‌ همکاری از من سلب شد. بعد از تلاطم‌های بسیار فرساینده و مطلقاً بی‌نتیجه، توافق کردیم من و آناهیتا از سریال خارج شویم و طرحی برای داستان و خروج این شخصیت صورت بگیرد، با این تعریف آناهیتا مصمم می‌شود اسرار شرکت را فاش کند اما قدرت پشت پرده‌ی شرکت، او را از پا در می‌آورد و همین تعریف، نوشته و فیلمبرداری شد.ب


بامرگ آناهیتا من هم از گروه جدا شدم اما سازندگان این سریال باز بر خلاف توافق‌مان، سرنوشت دیگری برای آناهیتا در نظر گرفتند و گویا او را تا اطلاع ثانوی، غیب کرده و فراری داده‌اند.


سرنوشتی ناموزون برای آناهیتا که دیگر من نقشی در ایفای آن نداشتم و کاملاً غافلگیر شدم. شکل خروج آناهیتا از داستان، اهمیت‌اش برای من، غیر از نقش و ملاحظات شغلی، در این بود که با تماشاگری که نقش را دنبال کرده بود، مراسم خداحافظی را به جا آورد اما در شکل کنونی به نظر می‌آید من سریال را بدون ملاحظه و احساس تکلیف نسبت به تماشاگر رها کرده‌ام و به این دلیل ناپیدا شده‌ام. چنین کاری خلاف اصول و حساسیت‌های من است. اگرچه نوشتن این یادداشت تغییری در چیزی ایجاد نمی‌کند، اما حداقل می‌تواند سهم من، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده را از این تقصیر روشن‌تر کند.»

توجه : برای دانلود سریال نهنگ آبی ما به شما رسانه مرزفان وبسایت مجاز دانلود فیلم ایرانی را پیشنهاد می کنیم.

بیوگرافی لیلا حاتمی و همسرش علی مصفا

لیلا حاتمی متولد 9 مهر 1351 در تهران، بازیگر است


فارغ التحصیل نصف و نیمه ادبیات فرانسه از دانشگاه لوزان سوئیس و دانشجوی انصرافی رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است


او تنها فرزند مرحوم علی حاتمی و زری خوشکام است


بیوگرافی لیلا حاتمی بازیگر زن + عکس های جدید 

خانواده لیلا حاتمی

لیلا حاتمی دختر مرحوم علی حاتمی کارگردانی شناخته شده و زری خوشکام از بازیگران قبل از انقلاب می باشد که به لطفا پدر و مادرش وارد عرصه هنری شد

شروع بازیگری

اولین بار در سال 1363 وقتی 12 ساله بود در فیلم کمال الملک به کارگردانی پدرش بازی کرد، 7 سال بعد  وقتی 19 ساله شد در سال 1370 در فیلم دلشدگان پدرش ایفای نقش کرد


شناخته شدن و افتخار


در سال 1375 در فیلم سینمایی لیلا به کارگردانی داریوش مهرجویی بازی کرد و برای آن دیپلم افتخار جشنواره فجر را گرفت که موجب شناخته شدن وی شد

ماجرای تحصیلات نیمه تمام


در رشته ریاضی فیزیک دیپلم گرفته است، بعد از 2/5 سال تحیصل در رشته برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر انصراف داد، سپس عازم لوزان سوئیس شد و شروع به تحصیل ادبیات فرانسه کرد


مدتی بعد به علت عود بیماری پدرش که سرطان پانکراس بود در سال 1357 تحصیل را نیمه کاره گذاشت و به ایران بازگشت


ازدواج لیلا حاتمی با علی مصفا


لیلا حاتمی و علی مصفا در سال 1377 به صورت رسمی با هم ازدواج کردند که حاصل این رابطه زناشویی یک دختر بنام عسل و یک پسر بنام مانی است


ماجرای آشنایی


خیلی ها معتقدند روابط عاشقانه شخصیت فیلم لیلا با توجه به واقعی بودن آن برای تماشاگران عام و خاص بسیار باور پذیر درآمد


علاقه من و علی درست قبل از شروع فیلمبرداری لیلا در سال 75 شروع شد، اصلا آقای مهرجویی اول ما را به هم علاقمند کرد و بعد فیلمش را ساخت


تسلط به 5 زبان


خانوم حاتمی به واسطه حضور چند ساله در خارج از کشور و علاقه خود به 5 زبان زنده دنیا از جمله انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و فارسی تسلط دارد


جنجال روبوسی با ژیل ژاکوب

 

لیلا حاتمی در جشنواره کن 2014 به عنوان هیئت داوران حضور داشت


در این جشنواره لیلا حاتمی با ژیل ژاکوب دبیر و رئیس جشنواره که آن زمان 84 ساله بود دست داد و روبوسی کرد که انتشار تصویر و فیلم این عمل در فضای مجازی جنجال فراوانی ایجاد کرد


زیباترین زن


او از زمان حضور موفق در فیلم جدایی نادر از سیمین و کسب جوایز مختلف و حضور در جشنواره های معتبر جهانی در لیست زیباترین زنان خاورمیانه رتبه چهارم جای گرفته استبیوگرافی علی مصفا


علی مصفا متولد 11 آذر 1345 در تهران، بازیگر است


علی مصفا متولد 11 آذر 1345 در تهران، بازیگر است، فارغ التحصیل لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فنی تهران در سال 74 است


او فرزند مظاهر مصفا شاعر برجسته معاصر و استاد دانشگاه و مادرش امیربانو کریمی ستاد صاحب نام ادبیان فارسی و متخصص سبک هندی و صائب شنای می باشد

کلیدسازی شبانه روزی سیار ممتازچی

(خدمات بدون تعطیلی در کل تهران)

شماره تماس: ۰۹۳۳۱۳۳۲۰۵۳

 

باز کردن هر نوع درب بسته منازل - اتومبیل و گاوصندوق  و ... تخصص ماست.

با ما در هیچ  ساعت از شبانه روزپشت هیچ در بسته ای نخواهید ماند.

کلیدسازی ممتازچی با بیش از 35 سال تجربه آماده ارایه خدمات شبانه روزی, سیار و بدون تعطیلی در سراسر تهران می باشد.

ما با اعزام نیروهای متخصص و حرفه ای در کوتاهترین زمان به تمامی مناطق تهران مشکل شما را حل کرده و با ما هیچ گاه پشت در بسته نمی مانید.

ما با بیش از یک دهه تجربه و دانش و شناخت درباره انواع قفل و ریموت و گاوصندوق در کوتاهترین زمان و با کمترین آسیب به قفل آن را باز می کنیم.

 

«تمامی خدمات ما به صورت شبانه روزی و سیار و بدون تعطیلی ارائه می شود.»

 

باز کردن انواع در بسته منازل و اماکن شامل انواع در ضدسرقت - چوبی - حیاطی - انباری

باز کردن انواع در اتومبیل - قفل فرمان و گاوصندوق

باز کردن انواع قفل آویز و کتابی

ساخت و تعمیر انواع ریموت در پارکینگ و اتومبیل

ساخت انواع کلید کامپیوتری و کددار همه مدل اتومبیل(ایموبلایزر)

ریموتی کردن در شرکت ها - ادارات - مغازه ها و انواع درب

فروش و نصب انواع قفل و دستگیره - توپی درب - ریموت و غیره

http://www.momtazchi.ir

دسته ها : خانه

کولرگازی یا دستگاه تهویه مطبوع

تهویه مطبوع به معنای انجام فرایند پاکسازی روی هوا تا برای زییستن بهداشتی و مطلوب سازد.

تهویه مطلوب باعث میشود تا هوای محیط طبق شرایط خاص ثابت یا تغیر کند بیشتر کاربرد تهویه مطلوب در بیماسرتان ها جهت تصفیه هوا می باشد.

کولرگازی یا دستگاه تهویه مطبوع

تهویه مطبوع  شاخه ای از مهندسی مکانیک که امروزه طرفداران بسیاری از دانشجویان در این شاخه در بر گرفت است.

وظیفه تهویه  ایجاد شرایط مناسب برای رفاه انسان و موجودت زنده است و برای انجام این فرایند به لوازم و دستگاه های خاصی نیاز است که باید در طول سال کنترل و بررسی گردد.

ظرفیت دستگاه های تهویه با معیار حداکثر بار لحظه ای تعین می شود و نوع کنترل مناسب شرایطی که باید طی مدت زمان اعمال پیک بار و بار جزئی تامین شود مشخص می شود.

امروزه از کولر های گازی برای تهویه مطلوب استفاده می کنند ، کولر گازی های دوتیکه که امروزه با نام اسپیلت شناخته شده اند جدید ترین سیستم های تهویه مطلوب می باشند.

نکته مهم در این نوع سیستم ها دو تیکه ای آن است ، این نوع کولر های گازی دارای دو تیکه یا بیشتر می باشند که بنا بر نوع آن متغیر هستند که یک یا چند قسمت آن در داخل ساختمان و یک قسمت آن در خارج از ساختمان نصب می گردد و نوع کولرهای گازی یک تیکه ( پنجره ای ی پرتابل ) تقسیم میشوند.

کولر های گازی مبنی به نوع کارایی به بخش های سرمایشی  ، سرمایشی/گرمایشی در بازار قابل خریداری می باشد در نوع کولرگازی سرمایشی فقط برای سرد کردن که در فصل تابستان کارایی بیشتر دارد بدلیل مرطوب  بودن مناطق جنوبی کشور کولر گازی سرمایشی در این مناطق از پر فروش ترین سیستم های تهویه و سرمایشی مورد استقبال مردم است.

در نوع کولر های گازی سرمایشی / گرمایشی به دلیل انجام فرایند سرما و گرما در چهار فصل مورد ستفاده قرار میگیرد و می توانید با خرید کولرگازی خانه خود را در سرما و گرما همانگونه که می‌خواهید سرد با گرم نگه دارید.

 

مزایای استفاده از کولر گازی نسبت به کولر آبی

کولر گازی و کولر آبی

کولر های گازی علاوره بر انجام فرایند تهویه مطبوع میتوانید در مناطق شرجی نیز مورد استفاده قرار دهید اما کولر آبی در مناطق شرجی و مرطوب کاملا نامناسب و کارایی مطلوبی را نخواهند داشت.

این نوع سیستم ها برخلاف موارد مشابه کولر های آبی نیازی به آب ندارند و میزان مصرف آب را بصورت چشمگیری کاهش میدهند.

این سیستم ها از یک گاز ثانویه برای انتقال حرارت استفاده میکند درحالی که کولر های آبی مستقیما از هوا برای انتقال حرارت استفاده میکنند.

 

روند ایجاد سرمایش در  کولر های گازی

طریقه کارکرد کولرگازی

در سیستم های سرمایشی روند سرما سازی مانند آب سرد کن ، یخچال ، کولر گازی مشابه عمل میکنند.

در کولرهای گازی نیز مانند یخچال ها از تبدیل گاز به مایع در اثر افزایش فشار و در نتیجه تولید سرما که حاصل  تبدیل مایع به گاز است.

تنها تفاوت کولر های گازی با یخچال ها ( در سیستم ایجاد سرمایش) این است که  کولر گازی برای خنک کردن کندانسور ( رادیاتور ) به وسیله هوا انجام میشود.

ولی در یخچال ها  برای داشتن هوای خنک انتشار هوا را بر روی اپراتور انجام میدهند.

اجزای تشکیل دهنده کولرگازی

اجزای کولرگازی

وظیفه کولر های گازی ( سرمایشی ) بطور کلی جذب هوای گرم داخل و تبدیل به هوای سرد و خنک مطبوع است.

کولرهای گازی جهت جذب گرمای هوای داخل از یک بخار کننده ( اواپراتور ) ، جهت متراکم کردن گاز مبرد از یک کمپرسو ، جهت خنک کردن مبرد از یک کندانسور بیرونی  و شیر انبساط  متشکل شده اند .

در کولر های گازی دوتیکه ( اسپیلیت ) پنل داخلی را اواپراتور و پنل خارجی یا یونیت خارجی را کندانسور می نامند .

کمپرسور درواقع همان موتور اسپلیت ها هستند که در خارج از ساختمان نصب میگردند و صدای حاصل از کارکرد موتور به داخل ساختمان منتقل نمیشود .

لذا آرامش صوتی بیشتر نسبت به نمونه های مشابه مانند کولر های آبی برای اعضای خانواده فراهم می سازد .

کمپرسور یا موتور کولرهای گازی را میتوانید به سه نوع کمپرسور اسکرال ، کمپرسور روتاری و کمپرسور پیستونی حاره ای تقسیم نمود همچنین اسپیلیت ها نیز به انواع مختلف دیواری ، سقفی ، کاستی و ایستاده  تقسیم می شوند .

کولر های گازی یک تیکه

کولرگازی یک تیکه ( پنجره ای ) از رایج ترین سیستم های تهویه بوده و محل نصب آنها بر روی قاب پنجره می باشد . معمولا نوع کوهای گازی قدیمی بدلیل نوع کمپرسور آنها  مصرف برق بیشتری را نسبت به سایر موارد مشابه دارند . اسپیلیت های پرتابل هم که چند سالی است وارد بازار شده اند از نوع کولرهای گازی یک تیکه می باشند .

مصرف انرژی

از لحاظ مصرف انرژی اسپیلیت هایی که دارای نشان مصرف A هستند کم مصرف ترین آنها نام برد این اسپلیت ها  مجهز به اینورتر می باشند و نوع دیگر اسپیلیت های معمولی که دارای نشان مصرف B  هستند اشاره نمود

توان کولر های آبی حدود ۵۰۰ وات و توان کولر های گازی بالغ بر ۲۰۰۰ وات می باشد . کولر های ابی در مناطقی که رطوبت هوا شدید است مانند شمال و جنوب کشور از کارایی مناسبی برخوردار نیستن و باعث افزایش بالای مصرف برق میشوند .لذا در مناطقی که استفاده از کولر آبی محیا می باشد استفاده از کولر گازی غیر ضروری و اشتباه است .

در کولر های آبی با نصب سایبان و استفاده از دور کند جایگزین خاموش و روشن نمودن های پی در پی و استفاده از دور تند میتوانید مصرف این نوع کولر ها را تا حد چشمگیری کاهش دهید .شایان ذکر است تفاوت اصلی کولر آبی و اسپیلیت ها علاوه بر ساختار و نظام کاری عدم وجود ترموستات در کولرهای آبی است برای اتومات کردن زمان روشن و خاموش کردن که باعث میشود کولر های آبی در تمام ساعات روز یکسره کار کند که این مورد در اسپیلیتها دارای ترموستات و با گزینه اتومات کردن میتوان درجه وزمان روشن شدن را بر حسب دمای محیط تنظیم نمود .  که البته در کولرهای آبی با استفاده از کلید های هوشمند قابل رفع می باشد .

مقدار انرژی در کولرهای آبی و گازی به عواملی همچون محل نصب ، سرویس و نگهداری ، تناسب ظرفیت  کولر با فضای مورد استفاده  اشاره نمود .

توصیه های کاربردی

نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید مساحت فضایی است که اسپیلیت ها نصب میشود در زیر به جزئی از آن اشاره می نماییم

ظرفیت BTU/h مساحت ( متر مربع )
۹۰۰۰ ۳۲-۳۷
۱۰۰۰۰ ۳۷-۴۱
۱۲۰۰۰ ۴۱-۵۰
۱۴۰۰۰ ۵۰-۶۴
۱۸۰۰۰ ۶۴-۹۱
۲۴۰۰۰ ۹۱-۱۱۷

 

چنانچه فضای نصب در معرض نور خورشید قرار دارد به ظرفیت های بالا ۱۰ درصد اضافه کنید . و در حالتی که محل نصب در سایه باشد از ظرفیت بالا ۱۰ درصد کاهش ، همچنین در صورتی که از کولر ها برای آشپزخانه بکار میرود یک درجه بیشتر استفاده کنید

اگر در محل سکونت شما گرمسیر ست شما نیاز به توان خنک کنندگی بالا ۲۴۰۰۰ نیاز دارید که در این جالت پیشنهاد میکنیم از کمپرسورهای اسکرول استفاده کنید .

اگر در منطقه گرمسیری زندگی میکنید و به توان بالای ۲۴۰۰۰ نیاز ندارید بهترین انتخاب برای شما کمپرسور های پیستونی همچنین اگر محل نصب در تابش مستقیم نور خورشید قرار ندارد و هوای خوبی جریان دارد بهترین انتخاب شما کمپرسور های روتاری می باشد .

نصب کولر های گازی باید توسط تکنسین های متخصص نصب گردد در غیر اینصورت باعث افزایش مصرف انرژی و جریان برق میشود .

تمیز بودن کندانسور کولر گازی برای بهتر  عبور جریان هوا تا میزان زیادی از جریان برق مصرفی کولر می کاهد .توصیه میشود کندانسور های کولر در مسیر وزش باد بدلیل انتقال بهتر حرارت در کندانسور شده و در نتیجه باعث افزایش بازدهی و کاهش مصرف انرژی میشود .

برق مصرفی اسپیلیتها همزبان با مصرف لامپ های کم مصرف به دلیل تشعشع حرارتی کمتر به میزان قابل توجهی می کاهد . لامپ ها رشته ای و لامپ های معمولی به دلیل داشتن حرارت زیاد باعث افزایش گرمای محیط و افزایش کارایی اسپیلیت ها میشود .

دمای محیط در تابستان بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است و از سرد کردن بیش از حد محی خود داری کنید همچنین محل نصب کولر های گازی را در مجاورت سیستم های گرمایشی مانند اجاق گاز ، سماور ، لامپ های رشته ای که باعث افزایش گرمای محیط میشوند قرار ندهید . عدم رعایت موارد باعث افزایش کارایی اسپیلیت ها میشود که برای رسیدن به دمای استاندارد فشار زیادی را به موتور و انرژی بالایی مصرف میکند .

در تابستان ها سه منبع اساسی باعث افزایش گرمای محیط میشوند

۱- دمایی که از دیوار و سقف به محیط منتقل میشود.

۲- دمای حاصل از لوازم منزل و لامپ ایجاد میشود.

۳- حرارتی که از نور خورشید به داخل محیط می تابد منتقل میشود.

در این حالت با پیشگیری و استفاده از پرده ها ، عایق هی ساختمانی در زمان ساخت و ساز ، استفاده از لوازم کم حرارت میتواند در مصرف برق و بازدهی بیشتر اسپیلیت ها  تاثیر به سزایی دارد .

اگر شما هم در تهران زندگی میکنید نیازی به اینگونه کولرها ندارید و قبل از خرید با تعین ظرفیت و موقعیت  نصب بهترین انتخاب داشته باشید تا متضرر نشوید.

برای کسب اطلاعات کافی و دریافت مشخصات قبل از خرید کولر گازی محصولات را با دقت بهمراه توضیحات ببینید.

روغن صنعتی را می توان مهمترین مورد حائز اهمیت در موتورآلات دانست که روغن صنعتی را می توان به انواع اقسام مدل های مختلف دسته بندی نمود.

روغن های صنعتی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از انواع روغن صنعتی کاربرد های مختلفی خواهند داشت. توجه داشته باشید که روغن ها را می توان از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی از یکدیگر تفکیک نمود.

لازم به ذکر است که هر یک از روغن ها نیز در انواع صنایع مختلف کاربرد خواهند داشت و به همین منظور نیز می توان آنها را به دسته های مختلفی تقسیم نمود.

توجه داشته باشید که پایداری حرف اول را در روغن صنعتی خواهد زد به همین منظور باید حتما به پایداری روغن توجه ویژه ای داشته باشید.

اغلب روغن های صنعتی از خاصیت ضد زنگ زدگی و همچنین ضد خوردگی و ضد اکسیداسیون برخوردارند که بی شک داشتن این خواص می تواند طول عمر و نگهداری موتور آلات را نیز افزایش دهد.

در ادامه توضیحات کامل تری درباره انواع روغن های صنعتی ارائه نموده ایم:

روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن های صنعتی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

توجه داشته باشید که متنوع بودن روغن های صنعتی سبب شده که هر یک از آنها به جهت کاربرد های مختلف استفاده شود.

لازم به ذکر است که باید بدانید روغن های صنعتی هر یک در بسته بندی های مختلفی عرضه شده که روغن ها را می توان از 1 الی 20 لیتر دسته بندی نمود.

متفاوت بودن روغن ها به دلیل موادی است که در آن استفاده شده است.

لازم به ذکر است که روغن های صنعتی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

توجه داشته باشید که روغن ها را با نام روانکار نیز می شناسند که روانکار ها ارزش های مختلفی خواهند داشت.

روانکار ها را می توان از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی که دارند دسته بندی نمود.

لازم به ذکر است که این روغن ها در انواع صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و هر روزه با انواع روغن های صنعتی سروکار دارید.

انواع روغن صنعتی

شناخت انواع روغن صنعتی

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد روغن ها را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

از انواع روغن صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- روغن دنده های صنعتی که از جمله پرکاربرد ترین ها می باشند.

- روغن های توربین که در انواع مختلف عرضه شده اند.

- روغن های گردشی و هیدرولیک

- روغن ترانسفورمر

- روانکار های عملیات برشکاری و ماشین کاری

- روغن های کمپرسور

- روغن انواع ماشین آلات سنگین که مورد استفاده در انواع ماشین آلات کشاورزی، معادن، راه سازی و ... قرار می گیرند.

-  روغن دیزل برای ژنراتور

-  روغن های انتقال حرارت

- روغن های محافظ

روغن های ذکر شده لیست تمامی انواع روغن صنعتی های موجود در بازار می باشد که هر یک از آنها در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این روغن ها را می توان نسبت به نوع و خواص شیمیایی نیز از یکدیگر تفکیک نمود.

در ادامه به بررسی ویژگی و کاربرد هر یک از انواع روغن صنعتی پرداخته ایم:

شناخت انواع روغن صنعتی

روغن دنده های صنعتی

یکی از انواع روغن صنعتی های پرکاربرد را می توان روغن دنده های صنعتی دانست که این روغن ها همانطور که از نام آن پیداست در میان دنده ها به گردش در می آید.

روغن دنده های صنعتی معمولا در جعبه دنده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که خاصیت اصلی این روغن ها را می توان کاهش دهنده فشار دانست.

البته این روغن ها را نمی توان به عنوان روغن گیربکس خودرو استفاده نمود.

از این روغن ها در جعبه دنده های انواع اقسام دستگاه های صنعتی سیمان، فولاد، کاغذ، لاستیک و همچنین انواع صنایع نیروگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های توربین

روغن های توربین را می توان از جمله مهمترین روغن های صنعتی دانست که این روغن باید دارای شرایط فیزیکی و شیمیایی خاصی بوده باشد.

این روغن باید سبب جلوگیری از اکسیداسیون، جلوگیری از هرگونه سایش، جلوگیری از کف کردن و... شود.

در این روغن مواد افزودنی نیز مشاهده می شود اما درجه خلوص آن بسیار بالا خواهد بود.

به گونه ای که در ساخت روغن صنعتی برای توربین حداکثر از 3 درصد افزودنی استفاده می شود و بقیه مقدار باقی مانده خالص خواهد بود.

این روغن از بهترین مواد سازنده تهیه شده و خاصیت روانکاری فوق العاده ای خواهد داشت.

از روغن های توربین در توربین های بخار، آب و گاز استفاده می شود.

خاصیت اصلی این روغن را می توان در عالی بودن امکان جداپذیری روغن از هوا و همچنین آب از روغن دانست.

روغن دنده های صنعتی

روغن ترانسفورمر

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن ترانسفورمر دانست.

این روغن خواص بی نظیر بسیاری دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به خاصیت عایق بودن آن اشاره نمود.

به این منظور که روغن خاصیت انتقال الکتریکی نخواهد داشت.

از این روغن در انواع ترانسفورماتور های پرقدرت استفاده می شود.

این روغن از بهترین مواد اولیه ساخته شده و از جمله روغن های پرکار می باشد.

از جمله ویژگی های این ترانسفورمر ها می توان به این موارد اشاره نمود:

این روغن سبب سرعت بخشیدن به روانکاری ترانسفورماتور خواهد شد، از افزایش حرارت جلوگیری خواهد کرد، هیچگونه گوگرد خورنده نداشته و ضد اکسیداسیون می باشد، تمامی گازهای متصاعد شده به دلیل تخلیه الکتریکی را جذب خواهد نمود، ولتاژ شکست روغن ترانسفورمر بسیار بالا خواهد بود، به مدت طولانی می توانید از این روغن صنعتی استفاده نمایید و همچنین استفاده کردن از روغن صنعتی ترانسفورمر سبب خنک کردن ترانسفورماتور نیز خواهد شد.

روغن ترانسفورمر

روغن هیدرولیک یا گردشی

نام روغن هیدرولیک حتما نامی آشنا برایتان خواهد بود.

روغن های هیدرولیک را می توان از جمله روغن های پرفروش در نظر گرفت که بنا به خواص مطلوبی که دارند می توانند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

ویژگی اصلی روغن صنعتی هیدرولیک یا گردشی را می توان در پایداری حرارتی بالا دانست.

از این روغن صنعتی در انواع ماشین آلات صنعتی که در آنها از سیستم گردشی و همچنین هیدرولیکی استفاده شده کاربرد دارد.

از جمله کاربرد های روغن هیدرولیک می توان به:

یاتاقان ها، سیستم های بسته دنده، چرخ زنجیرها، انواع موتور و پمپ های الکتریکی، انواع پرس های سنگین و سبک، انواع ماشین آلات مربوط به نساجی و... اشاره کرد.

توجه داشته باشید که این روغن در انواع صنایعی که به روغن ضد اکسیداسیون نیاز دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های هیدرولیک خود به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هر یک از آنها کاربرد های مختلفی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که روغن های هیدرولیک از جمله روغن های پرکاربرد به شمار می رود.

این روغن در صنعت خودرو سازی نیز کاربرد دارد که از آن به عنوان روغن جعبه دنده فرمان استفاده می شود.

روغن هیدرولیک

روغن های برشکاری و ماشین کاری

روغن های برشکاری و ماشینکاری نام دیگری نیز دارند که نام دیگر آنها را می توان روغن حل شونده دانست.

همانطور که از نام آن پیداست روغن حل شونده یعنی روغنی که خاصیت حل شوندگی در داخل آب را دارد.

از جمله خاصیت های این روغن صنعتی می توان به: ضد سایش، ضد زنگ، ضد خوردگی، ضد باکتری و... اشاره کرد.

توجه داشته باشید که این روغن به سادگی در آب مخلوط شده و پس از مخلوط شدن آن محلولی شیری رنگ به دست خواهد آمد.

این روغن چند کاربرده می باشد چرا که علاوه بر اینکه می تواند به عنوان یک روانکار قوی عمل نماید، خواهد توانست موتور آلات را خنک نگه دارد.

از جمله کاربرد های روغن صنعتی برشکاری و ماشینکاری می توان به:

مته کاری، سوراخ کاری، برشکاری، فرزکاری، تراشکاری و... اشاره نمود.

از این روغن معمولا جهت جلوگیری از ایجاد حرارت بالا استفاده می شود که می تواند در این باره بسیار موثر واقع شود.

روغن های برشکاری و ماشین کاری

روغن های صنایع نساجی

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن های صنایع نساجی دانست که این روغن ها از جمله پرکاربرد ترین روغن های صنعتی به شمار می روند.

لازم به ذکر است که روغن های صنایع نساجی علاوه بر داشتن خاصیت روانکاری فوق العاده خاصیت خنک کنندگی نیز دارد.

همچنین می تواند از ایجاد الکتریسیته ساکن نیز در ماشین آلات صنایع نساجی جلوگیری نماید.

از این روغن جهت روانکاری سوزن نیز استفاده می شود که می توانید از آن جهت روانکاری سوزن انواع ماشین های گردباف،تولید منسوجات، کش الیاف، دوخت اتوماتیک و ... استفاده نمایید.

از این روغن ها می توان بر روی پارچه نیز استفاده نمود چرا که به راحتی می توانید آن را با آب خالی بشویید.

روغن صنعتی صنایع نساجی قدرت حل پذیری بسیار بالایی با آب دارد که همین امر سبب پرکاربرد شدن آن در صنایع نساجی شده است.

روغن های صنایع نساجی

روغن های کمپرسور

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن کمپرسور دانست که این روغن باید خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی داشته باشد.

از جمله خواصی که این روغن صنعتی باید داشته باشد می توان به:

مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی، ضد اکسیداسیون، ضد خورندگی، کاهش دهنده فشار، ضد سایش، خاصیت چسبندگی در سیلندر های رفت و برگشتی، انواع تجهیزات پنوماتیک، انواع کمپرسور های برودتی و... اشاره کرد.

توجه داشته باشید که روغن های کمپرسور می توانند در دستگاه هایی مورد استفاده قرار گیرند که سرعت بسیار بالایی دارند.

این روغن ها طول عمر بالایی داشته و می توانید به مدت طولانی از آن استفاده نمایید.

روغن دیزل ژنراتور

یکی از دیگر انواع روغن صنعتی را می توان روغن دیزل ژنراتور دانست که این روغن باید خاصیت روانکاری و خنک کنندگی بالایی داشته باشد.

از این روغن ها در انواع ژنراتور های صنعتی و همچنین موتور های دیزلی سبک استفاده می شود.

این روغن از مواد اولیه مرغوب ساخته شده که می توانید به مدت طولانی از آن استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که روغن دیزل ژنراتور را می توانید در انواع صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهید.

روغن دیزل ژنراتور

روغن های چند منظوره ماشین آلات سنگین و کشاورزی

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن های چند منظوره کشاورزی دانست که این روغن ها از جمله پرفروش ترین ها به شمار می روند.

توجه داشته باشید که این نوع روغن ها باید خواص خاصی داشته باشند.

این روغن خواص پایداری عالی داشته و طول عمر بسیار بالایی داشته و در مدت زمان طولانی از بین خواهد رفت.

روغن های چند منظوره ماشین آلات صنعتی، ضد زنگ و هرگونه خوردگی بوده و می تواند به عنوان بهترین انتخاب جهت استفاده در ماشین آلات صنعتی و کشاورزی بوده باشد.

از این روغن صنعتی در انواع تراکتورها و کمباین های جهت روغن هیدرولیک و همچنین روغن جعبه دنده استفاده می شود.

از این روغن در ماشین آلات راه سازی و همچنین معدنی نیز استفاده می شود.

همانطور که از نام این روغن پیداست از آن در صنایع مختلفی استفاده می شود.

روغن های چند منظوره ماشین آلات سنگین و کشاورزی

روغن های محافظ

روغن های محافظ همانطور که از نام آنها پیداست جهت محافظت از ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه داشته باشید که این روغن صنعتی سبب روانکاری بسیار بالایی شده و از خرابی موتور آلات جلوگیری خواهد نمود.

خاصیت اصلی روغن های محافظ را می توان خاصیت محافظت از قطعات و سطوح فلزی دانست.

این روغن می تواند تمامی سطوح موتور های دیزلی و بنزینی را محافظت نماید.

معمولا از این روغن صنعتی در موتور های کشتی و یا هرگونه حمل و نقل دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که این نوع روغن ها طول عمر بالایی داشته و قابلیت ضد زنگ زدگی نیز دارند.

به همین منظور سبب جلوگیری از زنگ زدگی نیز خواهند شد.

روغن های محافظ

روغن های انتقال حرارت

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن های انتقال دهنده حرارت دانست.

این روغن ها خواص بی نظیری دارند که به همین دلیل در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

از جمله کاربرد های روغن های انتقال حرارت می توان به:

شستشو انواع سیستم های انتقال دهنده حرارت، عملیات انتقال حرارت، عملیات حرارتی سرد و همچنین گرم فلزات، آبکاری و... اشاره کرد.

از جمله خاصیت های روغن انتقال حرارت نیز می توان به خاصیت های ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی اشاره کرد. توجه داشته باشید که این روغن پایداری بسیار عالی داشته و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

منبع : وبلاگ روانکاران جهان دیده

دسته ها : صنعت

سیلیکون کارباید ساخته شده از دی اکسید سیلیسیوم که در هنگام ساخت لایه ای از این عنصز مرکب سطح المنت را فراگرفته مانع اکسیده شدن المنت می شود و بین رنج حرارتی ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتیگراد در سایزها و ساخت مگنت ها ، آزمایشگاهها ، پروژه های تحقیقاتی ، دانشگاهها و کوره های حرارتی می‌باشد.

المنت سیلیکونی یکی از پرکاربردی ترین محصولات در صنایع گرمایشی و سرمایشی می باشد که بدون وجود و استفاده از این محصول بی شک شرکت های تولید کننده با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهند شد.

از مهم ترین ویژگی های این محصول می توان به عایق بسیار قوی و داشتن متراژهای مختلف آن اشاره نمود که شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود یکی از بهترین آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

المنت سیلیکونی یکی از مهمترین محصولات استفاده شده در بسیاری از صنایع می باشد که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کرده و به واسطه کاربرد بی نظر خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کند.

از این محصول در دستگاه های گرمایشی و سرمایشی استفاده های گسترده ای می شود به گونه ای که امروزه بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی به دنبال تولید و طراحی انواع المنت سیلیکون با برندهای متفاوت هستند تا بتوانند در این حوزه یکی از شناخته ترین برندها بوده و توجه صنایع مختلف را به سوی خود جذب کند.

این محصول به کمک فایبرگلاس ها تقویت شده است تا بتواند در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاومت لازم را از خود نشان داده و عمر مفید طولانی را داشته باشد.

توجه داشته باشید که این محصول از قابلیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد و همین امر سبب شده است تا از این محصول در حرارت های پایین استفاده شود و به همین جهت نیز برای دماهای مختلف داری انواع متعددی می باشد.

در ادامه مقال سعی بر آن داریم تا در مورد ویژگی های بی نظیر و نکات مورد توجه در استفاده از این محصول توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

ویژگی های استفاده از المنت سیلیکونی

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این امر اشاره شد، ویژگی های منحصر به فرد این محصول تکنو المنت سبب شده است تا از المنت سیلیکون استفاده های گسترده ای صورت بگیرد.

توجه داشته باشید که با پیشرفت تکنولوژی نیز امروزه المنت سیلیکون نیز تقویت شده و بسیار پیشرفته شده اند. از مهمترین ویژگی های استفاده از المنت سیلیکون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بازدارندگی شعله

– تولید مواد سمی بسیار کم

– عایق بسیار مناسب و قوی

– قدرت تبدیل بسیار بالا

– داشتن اندازه ها متراژهای مختلف

– مناسب برای استفاده در سطوح مختلف

– اتصالات انعطاف پذیر که سبب می شود سایر اجسام به راحتی به این محصول اتصال داشته باشند.

توجه داشته باشید که مزایا و ویژگی های بی نظیر این محصول سبب شده است تا شرکت های و کارخانه های بسیاری این محصول را در تولیدات خود استفاده کرده و روزانه صدها سفارش را در جهت خرید این محصول ثبت کنند.

این محصولات در مدل، نحوه نصب، توان، ولتاژ، طول و عرض با یکدیگر متفاوت هستند که این امر نیز سبب می شود در محصولات و کالاهای مختلف مورد استفاده واقع شود.

نکات مورد توجه در استفاده از المنت سیلیکونی

از مهم ترین نکات مورد توجه در استفاده از المنت سیلیکون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– در هنگام استفاده از کشیده شدن کابل المنت و وارد شدن هرگونه آسیب به به آن جلوگیری های لازم را داشته باشید.

– برای نصب این محصول توجه داشته باشید که از بهترین و با کیفیت ترین فنرها استفاده شود که این فنرها فاصله ی بین مخزن و المنت را از بین برده و مانع جمع شدن هوا در این فضا می شود.

– سطحی که قرار است المنت در آن نصب شود نبایستی دارای برآمدگی یا فرورفتگی باشد

– همچنین سطوحی که قرار است این محصول در آن نصب شود نباید دارای مواد زائد یا چربی باشد به همین جهت قبل از نصب المنت، سطوح مورد نظر را پاکسازی نمایید.

همچنین توجه داشته باشید المنت هایی که بر روی مخزن ها نصب نیستند را به هیچ عنوان روشن نکنید چرا که ممکن است آسیب های جدی بر آن وارد شود.

خرید المنت سیلیکونی

برای خرید المنت مورد نظر خود  می توانید از معتبرترین و شرکت های سازنده و فروشگاه ها اقدام کنید توجه داشته باشید که در تهیه و خرید این محصول با کیفیت ترین نوع این محصول را تهیه کرده باشید تا از این طریق بتوانید محصولی استاندارد و بی نظیری را تهیه کرده باشید.

برای دریافت راهنمایی های لازم در جهت خرید این محصول نیز م توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

شما می توانید با توجه به مزایا و ویژگی های بی نظیر این محصول، یکی از بهترین و با کیفیت ترین آن را انتخاب نموده و اقدام به خرید داشته باشید.

برای دریافت و استعلام قیمت و خرید با شماره های زیر در ارتباط باشید :

۰۲۱-۳۳۹۳۷۰۸۷
۰۲۱-۳۳۹۰۶۹۸۱
۰۹۱۲-۲۱۶۰۵۱۴
۰۹۳۷-۳۳۲۵۴۳۹

دسته ها : صنعت

المنت حرارتی و کاربرد های آن را در این مقاله می خوانیم. استفاده از حرارت و گرما در زندگی امروز بشر جایگاه خاصی دارد. همانطور که می دانید ابتدایی ترین نیاز گرمایشی انسان با آتش زدن هیزم و چوب بر طرف شده است. بعدها بخاری های نفتی ، گازی و هیترهای برقی جایگزین منابع گرمایشی قدیمی شدند.اصولا انواع المنت های حرارتی در کجا استفاده می شوند؟ در مصارف خانگی از انواع المنت های گرمایی در بخاری برقی ، مایکروفر ، آبگرمکن برقی ، سشوار ، اتوو و سماور برقی استفاده می شود. در صنعت رایج ترین روش برای گرم کردن سیالات و قالب ها استفاده از المنت حرارتی یا صنعتی می باشد.ساخت و تولید انواع المنت فشنگی و المنت حرارتی صفحه ای نیازمند تکنولوژی های پیشرفته می باشد. خرید و فروش انواع المنت نیز اصول خود را دارد.

ساختار انواع المنت حرارتی و گرمایی

المنت حرارتی از یک رشته سیم نیمه هادی نازک با مقاومت بالا تشکیل شده است. این سیم دارای مقاومت ،به دور یک هسته سرامیکی نسوز پیچیده می شود. ترکیب سیم المنت گرمایی و سرامیک تحمل دمایی بسیار بالایی دارد. که در اثر عبور جریان از سیم نیمه رسانا به دلیل مقاومت الکتریکی بالا،تولید گرمای بسیار زیادی می کند.اگر چنین جریانی از سیم رسانای معمولی عبور کند،اتصال کوتاه ایجاد و در اثر حرارت بسیار زیاد، سیم ذوب می شود. ولی انواع المنت حرارتی صفحه ای به دلیل استفاده از ماده نیمه رسانا در ساختار آنها چنین خاصیتی ندارند.بیشتر هیتر ها را از جنس نیکروم ۸۰/۲۰ می سازند (۸۰٪ نیکل، ۲۰٪ کرومیوم) . این ماده مقاومت الکتریکی بالایی دارد و در اثر گرما لایه ای به نام اکسید کروم تشکیل می دهد. این لایه چسبنده بوده و مانع از شکستن،سوختن و اکسید شدن بخش های داخلی نیمه رسانا می گردد.

انواع المنت حرارتی و کاربرد های آن

المنت سرامیکی ( Ceramic Heating Element )
المنت سرامیکی از متنوع ترین انواع المنت گرمایی صنعتی می باشد. هیتر حلقه ای ، ضد اسید و مادون قرمز ، چند نمونه از االمنت های برقی می باشند.

انواع المنت

المنت حلقه ای ( BELT HEATING ELEMENT )
بیشتر برای انتقال حرارت از طریق تماسی و مخصوصا برای سیلندرهای تزریق استفاده می شود. هیتر های حلقه ای ، کمربندی یا تسمه ای از عایق الکتریکی پوشیده شده با روکش سرامیکی ساخته شده اند. بصورت قابدار،میکایی،سرامیکی،سیم دار،پیچ دار،ساده و غیره با روکش استیل و الکترو گالوانیزه قابل ساخت می باشند.
کاربرد: تزریق پلاستیک، بسته بندی، ذوب و تزریق آلومینیم، تولید لوله های پلی اتیلن و تولید کاشی و …

المنت حرارتی

المنت حرارتی ضد اسید ( ANTI ACID HEATER )
این هیتر ها غلاف هایی دارند که در برابر خوردگی مقاوم می باشند. جنس این غلاف ها عبارتند از تیتانیوم ، استینلس استیل ، شیشه کوارتز و پیرکس و غیره. که رایج ترین نوع آن تیتانیوم می باشد. به همین دلیل هیتر تیتانیوم نیز نامیده می شود.

کاربرد: وان های اسید آبکاری، مخازن سیالات و…

المنت ضد اسید

المنت برقی سرامیکی مادون قرمز ( Infrared Ceramic Heating Element )
سیم دارای مقاومت الکتریکی درون این المنت های تابشی گرمایی توسط یک لایه سرامیک لعابدار پوشانده شده است. هیتر های تابشی طول موج هایی منتشر می کنند که برآمده از انرژی درونی آن ها می باشد.مبدل های حرارتی مادون قرمز گرما را به شکل امواج مادون قرمز منتشر می کنند. این امواج نوعی از تابش الکترومغناطیسی شناخته شده برای انتقال گرما با کارآمدی بالا می باشد.

کاربرد: در مواردی استفاده می شوند که در آنها گازها یا مایعات را در مقیاس وسیعی حرارت می دهند. کوره های صنعتی، مخازن ذخیره سازی، دیگ های بخار، کارخانجات تسویه آب، تولید بخار ، صنایع غذایی و…

المنت سرامیکی مادون قرمز

سازنده المنت حرارتی میله ای (Tubular Heating Elements)
المنت سازی ها هیتر گرمایی میله ای را با پوشش های متنوعی چون تیتانیوم، مس و استیل می سازند. این پوشش ها دارای مقاومت بالایی در برابر فشارهای الکتریکی ناشی از عبور جریان بالا می باشند. هیتر های لوله ای فلزی ای هستند، که سیم پیچی باریک نیکرومی آن ها را گرم می کند. بطور معمول خرید و فروش المنت گرمایی میله ای با ساختار ظاهری استاندارد و صاف انجام می شود. اما برای کاربرد های خاص به فرم های خاصی تبدیل می شوند. برای موارد خاص خرید المنت میله ای پره دار ، المنت میله ای 12 ولت ، المنت میله ای 300 وات را در دستور کارتان قرار دهید.

کاربرد: بیشتر در کوره ها و ماشین های ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرند. در لوازم خانگی، خشک کننده لباس(خشک کن)، صنعت شیشه، سردخانه و … نیز استفاده می شوند.

ساخت المنت میله ای

خرید المنت فلنج دار ( Flange Heaters )
به طور معمول از فولاد زنگ نزن و فلنج برنجی فورج شده یا استیل ساخته می شود.این المنت های گرمایی برای تولید حرارت های بسیار زیاد و در تماس مستقیم با مواد گرم شونده بکارگیری می شوند. بخش حرارتی این هیتر ها با استفاده از فلنج از اتصالات الکتریکی جدا می شود. این جداسازی، امکان تعمیر و نگهداری راحت تر را نیز فراهم می سازد.
کاربرد: در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه و برای مخازنی که برای گرم کردن سیالات استفاده می شوند.

المنت فلنج دار

خرید المنت سماوری ( Samovar Tea Maker Heating Element )
از این نوع هیتر در سماور و کتری برقی استفاده می شود. طول عمر این مبدل گرمایی تاثیر زیادی در انتخاب برند های لوازم خانگی توسط مصرف کننده دارد. به بیان ساده هیتر سماوری برای گرم کردن آب موجود در سماور مورد استفاده قرار می گیرد. این مولد های گرما در ابعاد و توان های مختلف ساخته می شوند. این نوع از المنت ها از جنس مس یا استیل هستند که در انواع ایرانی و خارجی در بازار موجود می باشند.در زمان خرید لوازم خانگی دارای هیتر به سازنده المنت آن نیز توجه کنید تا مجبور به خرید المنت در فواصل زمانی کوتاه نشوید. در ادامه می توانید چند نمونه از این هیتر ها را مشاهده نمائید.

قطر : 6.4

توان : 1100

ولتاژ : 220

نوع : CRNI

قطر : 8.1

توان : 500

ولتاژ : 24

نوع : CRNI

قطر : 8.1

توان : 300

ولتاژ :12

نوع : CRNI

خرید المنت تنش زدائی
شاید بارها این هیتر های سرامیکی صورتی رنگ را که به هم بافته شده اند، دیده باشید. از این نوع هیتر در کوره های تنش زدایی استفاده می گردد.این هیترها معمولا از جنس نیکل کروم می باشند. که به صورت لایه ایی، عایق صاف یا انعطاف پذیر برای حفظ حرارت ساخته می شوند. که در صورت القای جریان در آن ها یک خاصیت مقاومتی ایجاد می گردد.در واقع با انتخاب مناسب دما و زمان در عملیات تنش گیری، می توان به راحتی اثرات مضر و مخرب تنش های کشش سطحی حاصل از کارکرد را از بین برد،بدون آن که استحکام و سختی قطعه تغییر کند.

خرید انواع المنت سیلیکونی حرارتی ( SILICONE RUBBER HEATER )

این نوع المنت های گرمایی دارای انعطاف پذیری بالا در تغییر شکل می باشند.در برابر خوردگی و رطوبت به دلیل استفاده از فایبرگلاس تقویت شده در ساختار آن مقاوم می باشند.این نوع هیتر در انواع مختلف ساخته می شود که کاربرد هر کدام متفاوت است.

هیتر مدار چاپی فویل ( Etched Foil )
ترک های فویل توسط کامپیوتر طراحی شده اند.به شکل یک مدار چاپی شیمیایی که سیلیکون در بین شیت های نازک برای دقت در عمل گرم کردن قرار می گیرد.

هیتر کیپتون ( Kapton )
عایق الکتریکی کیپتون ( کاپتون ) فیلمی از پلی آمید است که در طیف دمایی -269 تا 400 درجه ی سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد.

هیتر پیش ساخته ( Preformed )

هیتر حلزونی ( Spiral )
اگر برای لوله های کوچکOD و تیوب ها نیاز به ایجاد حرارت دارید، این نوع هیتر برای شما بهترین گزینه می باشد.

هیتر ( Wire Wound )
مناسب برای ساخت یک نمونه اولیه و کم حجم

المنت شیشه ای کوارتز (GLASS HEATING ELEMENT)
از گاز هالوژن پر شده اند که امکان افزایش دما را تا بیش از ۲۶۰۰ درجه سانتیگراد فراهم می کنند. این هیتر جریان الکتریکی را از مقاومت های مخصوصی عبور داده و به اشعه مادون قرمز تبدیل می کند. در نتیجه حرارت خیلی سریع ایجاد می شود. سرعت عمل بالا در گرم کردن ، این مبدل های حرارتی را به گزینه ای محبوب تبدیل کرده است.
کاربرد: در صنایع گرمایش پلاستیک، آزمایشات تحقیقی تغییر شکل های گرمایی،صنایع چاپ، فیلم سازی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای ترموفرمینگ، خشک کردن رنگ، پتروشیمی، نساجی، شیشه ، الکترونیک و…

المنت فشنگی ( Cartridge Heater )
اغلب از جنس نیکل کروم و در ابعاد مختلفی ساخته می شوند. تمرکز دمایی بالا در سطح کوچک و سرعت زیاد انتقال گرما از ویژگی های این نوع المنت گرمایی می باشند. این هیتر کاربرد زیادی در مصارف پزشکی دارد. هیترهای فشنگی یکی از با دوام ترین و کاربردی ترین المنت ها در پروسه ی حرارتی می باشند، که در کاربرد های بی شماری مورد استفاده قرار می گیرند.از مونتاژ تجهیزات مراقبت پزشکی گرفته تا اجزای سفینه های فضایی،کامیون ها و قطارها.

تفاوت های المنت فشنگی و المنت لوله ایی چیست؟ ( Cartridge vs. Tubular Heaters )

توجه کنید که هیترهای فشنگی اغلب با هیتر های لوله ایی اشتباه گرفته می شوند.در حالی که هر دوی این المنت ها لوله شکل اند و دارای ساختار داخلی مشابهی می باشند اما به طرز چشمگیری کاربرد های متفاوتی دارند.المنت های لوله ایی بیشتر در کوره ها و مجرا های گرمایش هوا به کار می روند و به طور مستقیم به سیال منتقل می شوند. و یا در مجرا ها یا لوله ها قرار می گیرند.هیترهای فشنگی به طرز دیگری،بیشتر برای حفره هایی که قابل دسترس نیستند و در نقاط کور قرار دارند و یا برای انتقال گرمای موثر از طریق حفره های باز به کار می روند.

کاربرد: تجهیزات پزشکی، صنایع غذایی و آزمایشگاهی، صنایع پلاستیک، دستگاه های بسته بندی و …

المنت فشنگی

خرید المنت کویل هیتر ( COIL HEATERS )
این نوع المنت های گرمایی در دما های بالای 650 درجه سانتیگراد استفاده می شوند. در صنایع مربوط به تولید و تزریق پلاستیک کاربرد ویژه ای دارند.
کاربرد: صنایع نظامی، صنایع غذایی، دستگاه های برش، بسته بندی و پرس چاپ ،ایجاد گرما در محیط خلاء و…

المنت کویل هیتر

سازنده المنت گرمایی و دیگر انواع آن

خرید المنت سیلیکون کارباید ( SILICONE CARBIDE HEATER )
روکش این هیتر دارای دی اکسید سیلیسیوم می باشد که مانع از اکسید شدن بخش های داخلی هیتر می شود. همچنین قابلیت تحمل دمایی بالاتر از 1400 درجه سانتیگراد را دارد.

کاربرد: شیشه و سرامیک، الکترونیک، ساخت مگنت ها، آزمایشگاه ها و پروژه های تحقیقاتی دانشگاه ها و کوره های حرارتی.

خرید المنت نواری
از این نوع هیتر گرمایی برای گرم کردن سطوح صاف استفاده می شود و خاصیت گرم کنندگی آن سریع می باشد. برای کنترل سطح دمای این هیتر از ترموستات مکانیکی یا بی متال استفاده می کنند. ضریب هدایت گرمایی زیاد این نوع مبدل های حرارتی باعث می شود به سرعت به دمای مورد نظر برسد.هیتر نواری ارزان قیمت بوده و دارای کاربرد زیادی می باشد. مخصوصاً برای رسیدن به دمای دلخواه در مناطق کوچک از این هیتر استفاده کنید.

خرید المنت حرارتی القایی
این نوع هیتر برقی برای گرم کردن مایعات و گازها مورد استفاده قرار می گیرد. این مولد های گرمایی می توانند در مواد غوطه ور شوند و اختلالی در کارایی شان بوجود نیاید. المنت القایی بیشتر به دلیل سرعت و بهره وری و مقرون به صرفه بودن مورد توجه می باشد.

کاربرد: حمام آبکاری، اسید های نرم، روغن ها، آب، نمک و محلول های شیمیایی.

المنت گرمایی کامپوزیت فیبر کربن
این هیتر های حرارتی از ترکیب فیبر ، کربن و عناصر مقاومتی تشکیل شده اند. نیکل ، یا مواد ترکیبی همچون اپوکسی و یا ترموپلاستیک هایی مانند PEEK از این قبیل می باشند. این هیتر ها معمولاً در برابر خوردگی و دمای بسیار زیاد مقاوم هستند. در هواپیما ها به عنوان ماده ضد انجماد استفاده می شوند و در دیگر موارد گرمایش های صنعتی کاربرد دارند.

المنت سازی برقی و تاریخچه آن
در سال 1879 میلادی توماس ادیسون برای لامپ روشنایی خود از یک رشته فیلامنت کربنی استفاده کرد. از آنجایی که این رشته فیلامنت علاوه بر نور گرما هم تولید می کرد، افتخار ساخت اولین المنت حرارتی برقی از آن ادیسون شد. یک قرن طول کشید تا ما از هیتر ها به طور خاص برای تولید گرما استفاده کنیم. چقدر خوب می شد اگر می دانستیم چه کسی اولین المنت را خریداری کرده است؟

قانون اول ترمودینامیک و انرژی گرمایی

قانون اول ترمودینامیک در اواخر قرن 19 ام میلادی برای اولین بار توسط جولیوس رابرت مایر و جیمز برشکات جول در رابطه با انرژی گرمایی تعریف شد.کمی پس از آن مخترعان شروع به استفاده از قوانین ترمودینامیک در راستای ایجاد مبدل های گرمایی برقی کردند. به عنوان مثال در سال 1868 میلادی نقاشی از لندن به نام بنیامین وادی اولین هیتر بخار آب را ساخت. اما به دلیل اینکه اختراعش سیستم تهویه ای جهت خروج بخارات نداشت برای استفاده در منازل چندان ایمن نبود.

اختراع هیتر آب برقی

21 سال بعد فردی آمریکایی نروژی اولین هیتر آب برقی را اختراع کرد که خیلی بهتر کار می کرد. یکی از قدیمی ترین عنصر های حرارتی کشف شده که امروزه هم مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع سیلیکون کارباید بوده است و توسط مخترع آمریکایی در سال 1891 در حال سنتز کردن الماس به صورت اتفاقی کشف شد. چیزی که او در عوض به دست آورد ماده ای بسیار سخت و عالی برای کاربردهای دما بالا و نیمه هادی بود.

کاشف نیکل کروم کیست؟
یک دهه بعد در سال 1905 آلبرت مارش ماده نیکروم (nichrome) که ترکیبی از نیکل و کروم می باشد را کشف کرد . از آنجا که این ماده می توانست به دماهایی 300 بار گرمتر از مولد های حرارتی آن زمان برسد انقلابی در صنعت ایجاد کرد.

رابطه جنرال الکتریک و المنت برقی

در سال 1906 مارش این اختراع را به نام خود ثبت کرد و تنها سه سال بعد از این موضوع، جنرال الکتریک فروش موفق اولین توستر برقی خود را که با استفاده از نیکروم ساخته شده بود آغاز کرد.

پیدایش کتری چای برقی

مدت کوتاهی پس از آن هم تولید کنندگان، کتری های چای را برقی کردند که در ابتدا باید روی هیتر های سیم پیچی شده گرم می شدند اما بعد ها این تجهیزات داخل کتری قرار داده شدند. در ابتدا این لوازم حرارتی برقی تنها توسط ثروتمندان برای مشاغل سودآور استفاده می شد اما در طی رونق اقتصادی حاصل پس از جنگ جهانی دوم، لوازم برقی دارای المنت های حرارتی روانه بازار شدند و به طور چشمگیری در منازل مورد استفاده قرار گرفتند.

پیدایش بخاری و رادیاتور برقی میله ای در دهه 1950 میلادی
از جمله لوازم حرارتی برقی آن زمان می توان به بخاری ها و رادیاتورهای برقی اشاره کرد. در دهه 1950 میلادی هیتر های میله ای بسیار محبوب بودند و خرید و فروش المنت به شدت افرایش پیدا کرد.چرا که این مدل ها به راحتی قابل حمل بودند،در هر مکانی به راحتی نصب می شدند و همچنین خیلی سریع محیط را گرم می کردند.با اینکه این عناصر برقی نسبت به نمونه هایی که با سوخت کار می کردند خطرات کمتری داشتند باز هم از ایمنی بالایی برخوردار نبودند و کاربران را در معرض سوختگی قرار می گرفتند.این محصولات پایه و اساس ساخت دیگر انواع مولدهای گرمایشی از جمله المنت های برقی مادون قرمز هستند که امروز به طور گسترده ای در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

نتیجه گیری مقاله در مورد ترموکوپل و المنت صنعتی
انواع هیتر صنعتی و خانگی در زندگی امروز بشر نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. برای ساده ترین کاربردهای فردی تا مهم ترین کاربردهای جمعی از این هیتر های حرارتی استفاده می شود. خرید و فروش انواع المنت برقی ، ساخت و تولید هیتر برقی و نگهداری این تجهیزات گرمایی می بایست مطابق با اصول حرفه ای انجام گیرد. پیشنهاد می کنیم در زمان خرید المنت ، یک ترموکوپل ARVAN مناسب و قابل اعتماد نیز خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات مربوط به ترموکوپل و سنسور PT100 را مطالعه کنید.

دسته ها : صنعت
X