سئو و بهينه سازي سايت وب ياران

سئو و بهينه سازي سايت وب ياران

مقاله مرجعی درباره تهویه مطبوع و کولرگازی

جمعه سی یکم 3 1398

کولرگازی یا دستگاه تهویه مطبوع

تهویه مطبوع به معنای انجام فرایند پاکسازی روی هوا تا برای زییستن بهداشتی و مطلوب سازد.

تهویه مطلوب باعث میشود تا هوای محیط طبق شرایط خاص ثابت یا تغیر کند بیشتر کاربرد تهویه مطلوب در بیماسرتان ها جهت تصفیه هوا می باشد.

کولرگازی یا دستگاه تهویه مطبوع

تهویه مطبوع  شاخه ای از مهندسی مکانیک که امروزه طرفداران بسیاری از دانشجویان در این شاخه در بر گرفت است.

وظیفه تهویه  ایجاد شرایط مناسب برای رفاه انسان و موجودت زنده است و برای انجام این فرایند به لوازم و دستگاه های خاصی نیاز است که باید در طول سال کنترل و بررسی گردد.

ظرفیت دستگاه های تهویه با معیار حداکثر بار لحظه ای تعین می شود و نوع کنترل مناسب شرایطی که باید طی مدت زمان اعمال پیک بار و بار جزئی تامین شود مشخص می شود.

امروزه از کولر های گازی برای تهویه مطلوب استفاده می کنند ، کولر گازی های دوتیکه که امروزه با نام اسپیلت شناخته شده اند جدید ترین سیستم های تهویه مطلوب می باشند.

نکته مهم در این نوع سیستم ها دو تیکه ای آن است ، این نوع کولر های گازی دارای دو تیکه یا بیشتر می باشند که بنا بر نوع آن متغیر هستند که یک یا چند قسمت آن در داخل ساختمان و یک قسمت آن در خارج از ساختمان نصب می گردد و نوع کولرهای گازی یک تیکه ( پنجره ای ی پرتابل ) تقسیم میشوند.

کولر های گازی مبنی به نوع کارایی به بخش های سرمایشی  ، سرمایشی/گرمایشی در بازار قابل خریداری می باشد در نوع کولرگازی سرمایشی فقط برای سرد کردن که در فصل تابستان کارایی بیشتر دارد بدلیل مرطوب  بودن مناطق جنوبی کشور کولر گازی سرمایشی در این مناطق از پر فروش ترین سیستم های تهویه و سرمایشی مورد استقبال مردم است.

در نوع کولر های گازی سرمایشی / گرمایشی به دلیل انجام فرایند سرما و گرما در چهار فصل مورد ستفاده قرار میگیرد و می توانید با خرید کولرگازی خانه خود را در سرما و گرما همانگونه که می‌خواهید سرد با گرم نگه دارید.

 

مزایای استفاده از کولر گازی نسبت به کولر آبی

کولر گازی و کولر آبی

کولر های گازی علاوره بر انجام فرایند تهویه مطبوع میتوانید در مناطق شرجی نیز مورد استفاده قرار دهید اما کولر آبی در مناطق شرجی و مرطوب کاملا نامناسب و کارایی مطلوبی را نخواهند داشت.

این نوع سیستم ها برخلاف موارد مشابه کولر های آبی نیازی به آب ندارند و میزان مصرف آب را بصورت چشمگیری کاهش میدهند.

این سیستم ها از یک گاز ثانویه برای انتقال حرارت استفاده میکند درحالی که کولر های آبی مستقیما از هوا برای انتقال حرارت استفاده میکنند.

 

روند ایجاد سرمایش در  کولر های گازی

طریقه کارکرد کولرگازی

در سیستم های سرمایشی روند سرما سازی مانند آب سرد کن ، یخچال ، کولر گازی مشابه عمل میکنند.

در کولرهای گازی نیز مانند یخچال ها از تبدیل گاز به مایع در اثر افزایش فشار و در نتیجه تولید سرما که حاصل  تبدیل مایع به گاز است.

تنها تفاوت کولر های گازی با یخچال ها ( در سیستم ایجاد سرمایش) این است که  کولر گازی برای خنک کردن کندانسور ( رادیاتور ) به وسیله هوا انجام میشود.

ولی در یخچال ها  برای داشتن هوای خنک انتشار هوا را بر روی اپراتور انجام میدهند.

اجزای تشکیل دهنده کولرگازی

اجزای کولرگازی

وظیفه کولر های گازی ( سرمایشی ) بطور کلی جذب هوای گرم داخل و تبدیل به هوای سرد و خنک مطبوع است.

کولرهای گازی جهت جذب گرمای هوای داخل از یک بخار کننده ( اواپراتور ) ، جهت متراکم کردن گاز مبرد از یک کمپرسو ، جهت خنک کردن مبرد از یک کندانسور بیرونی  و شیر انبساط  متشکل شده اند .

در کولر های گازی دوتیکه ( اسپیلیت ) پنل داخلی را اواپراتور و پنل خارجی یا یونیت خارجی را کندانسور می نامند .

کمپرسور درواقع همان موتور اسپلیت ها هستند که در خارج از ساختمان نصب میگردند و صدای حاصل از کارکرد موتور به داخل ساختمان منتقل نمیشود .

لذا آرامش صوتی بیشتر نسبت به نمونه های مشابه مانند کولر های آبی برای اعضای خانواده فراهم می سازد .

کمپرسور یا موتور کولرهای گازی را میتوانید به سه نوع کمپرسور اسکرال ، کمپرسور روتاری و کمپرسور پیستونی حاره ای تقسیم نمود همچنین اسپیلیت ها نیز به انواع مختلف دیواری ، سقفی ، کاستی و ایستاده  تقسیم می شوند .

کولر های گازی یک تیکه

کولرگازی یک تیکه ( پنجره ای ) از رایج ترین سیستم های تهویه بوده و محل نصب آنها بر روی قاب پنجره می باشد . معمولا نوع کوهای گازی قدیمی بدلیل نوع کمپرسور آنها  مصرف برق بیشتری را نسبت به سایر موارد مشابه دارند . اسپیلیت های پرتابل هم که چند سالی است وارد بازار شده اند از نوع کولرهای گازی یک تیکه می باشند .

مصرف انرژی

از لحاظ مصرف انرژی اسپیلیت هایی که دارای نشان مصرف A هستند کم مصرف ترین آنها نام برد این اسپلیت ها  مجهز به اینورتر می باشند و نوع دیگر اسپیلیت های معمولی که دارای نشان مصرف B  هستند اشاره نمود

توان کولر های آبی حدود ۵۰۰ وات و توان کولر های گازی بالغ بر ۲۰۰۰ وات می باشد . کولر های ابی در مناطقی که رطوبت هوا شدید است مانند شمال و جنوب کشور از کارایی مناسبی برخوردار نیستن و باعث افزایش بالای مصرف برق میشوند .لذا در مناطقی که استفاده از کولر آبی محیا می باشد استفاده از کولر گازی غیر ضروری و اشتباه است .

در کولر های آبی با نصب سایبان و استفاده از دور کند جایگزین خاموش و روشن نمودن های پی در پی و استفاده از دور تند میتوانید مصرف این نوع کولر ها را تا حد چشمگیری کاهش دهید .شایان ذکر است تفاوت اصلی کولر آبی و اسپیلیت ها علاوه بر ساختار و نظام کاری عدم وجود ترموستات در کولرهای آبی است برای اتومات کردن زمان روشن و خاموش کردن که باعث میشود کولر های آبی در تمام ساعات روز یکسره کار کند که این مورد در اسپیلیتها دارای ترموستات و با گزینه اتومات کردن میتوان درجه وزمان روشن شدن را بر حسب دمای محیط تنظیم نمود .  که البته در کولرهای آبی با استفاده از کلید های هوشمند قابل رفع می باشد .

مقدار انرژی در کولرهای آبی و گازی به عواملی همچون محل نصب ، سرویس و نگهداری ، تناسب ظرفیت  کولر با فضای مورد استفاده  اشاره نمود .

توصیه های کاربردی

نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید مساحت فضایی است که اسپیلیت ها نصب میشود در زیر به جزئی از آن اشاره می نماییم

ظرفیت BTU/h مساحت ( متر مربع )
۹۰۰۰ ۳۲-۳۷
۱۰۰۰۰ ۳۷-۴۱
۱۲۰۰۰ ۴۱-۵۰
۱۴۰۰۰ ۵۰-۶۴
۱۸۰۰۰ ۶۴-۹۱
۲۴۰۰۰ ۹۱-۱۱۷

 

چنانچه فضای نصب در معرض نور خورشید قرار دارد به ظرفیت های بالا ۱۰ درصد اضافه کنید . و در حالتی که محل نصب در سایه باشد از ظرفیت بالا ۱۰ درصد کاهش ، همچنین در صورتی که از کولر ها برای آشپزخانه بکار میرود یک درجه بیشتر استفاده کنید

اگر در محل سکونت شما گرمسیر ست شما نیاز به توان خنک کنندگی بالا ۲۴۰۰۰ نیاز دارید که در این جالت پیشنهاد میکنیم از کمپرسورهای اسکرول استفاده کنید .

اگر در منطقه گرمسیری زندگی میکنید و به توان بالای ۲۴۰۰۰ نیاز ندارید بهترین انتخاب برای شما کمپرسور های پیستونی همچنین اگر محل نصب در تابش مستقیم نور خورشید قرار ندارد و هوای خوبی جریان دارد بهترین انتخاب شما کمپرسور های روتاری می باشد .

نصب کولر های گازی باید توسط تکنسین های متخصص نصب گردد در غیر اینصورت باعث افزایش مصرف انرژی و جریان برق میشود .

تمیز بودن کندانسور کولر گازی برای بهتر  عبور جریان هوا تا میزان زیادی از جریان برق مصرفی کولر می کاهد .توصیه میشود کندانسور های کولر در مسیر وزش باد بدلیل انتقال بهتر حرارت در کندانسور شده و در نتیجه باعث افزایش بازدهی و کاهش مصرف انرژی میشود .

برق مصرفی اسپیلیتها همزبان با مصرف لامپ های کم مصرف به دلیل تشعشع حرارتی کمتر به میزان قابل توجهی می کاهد . لامپ ها رشته ای و لامپ های معمولی به دلیل داشتن حرارت زیاد باعث افزایش گرمای محیط و افزایش کارایی اسپیلیت ها میشود .

دمای محیط در تابستان بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است و از سرد کردن بیش از حد محی خود داری کنید همچنین محل نصب کولر های گازی را در مجاورت سیستم های گرمایشی مانند اجاق گاز ، سماور ، لامپ های رشته ای که باعث افزایش گرمای محیط میشوند قرار ندهید . عدم رعایت موارد باعث افزایش کارایی اسپیلیت ها میشود که برای رسیدن به دمای استاندارد فشار زیادی را به موتور و انرژی بالایی مصرف میکند .

در تابستان ها سه منبع اساسی باعث افزایش گرمای محیط میشوند

۱- دمایی که از دیوار و سقف به محیط منتقل میشود.

۲- دمای حاصل از لوازم منزل و لامپ ایجاد میشود.

۳- حرارتی که از نور خورشید به داخل محیط می تابد منتقل میشود.

در این حالت با پیشگیری و استفاده از پرده ها ، عایق هی ساختمانی در زمان ساخت و ساز ، استفاده از لوازم کم حرارت میتواند در مصرف برق و بازدهی بیشتر اسپیلیت ها  تاثیر به سزایی دارد .

اگر شما هم در تهران زندگی میکنید نیازی به اینگونه کولرها ندارید و قبل از خرید با تعین ظرفیت و موقعیت  نصب بهترین انتخاب داشته باشید تا متضرر نشوید.

برای کسب اطلاعات کافی و دریافت مشخصات قبل از خرید کولر گازی محصولات را با دقت بهمراه توضیحات ببینید.

(0) نظر

روغن صنعتی

جمعه سی یکم 3 1398

روغن صنعتی را می توان مهمترین مورد حائز اهمیت در موتورآلات دانست که روغن صنعتی را می توان به انواع اقسام مدل های مختلف دسته بندی نمود.

روغن های صنعتی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از انواع روغن صنعتی کاربرد های مختلفی خواهند داشت. توجه داشته باشید که روغن ها را می توان از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی از یکدیگر تفکیک نمود.

لازم به ذکر است که هر یک از روغن ها نیز در انواع صنایع مختلف کاربرد خواهند داشت و به همین منظور نیز می توان آنها را به دسته های مختلفی تقسیم نمود.

توجه داشته باشید که پایداری حرف اول را در روغن صنعتی خواهد زد به همین منظور باید حتما به پایداری روغن توجه ویژه ای داشته باشید.

اغلب روغن های صنعتی از خاصیت ضد زنگ زدگی و همچنین ضد خوردگی و ضد اکسیداسیون برخوردارند که بی شک داشتن این خواص می تواند طول عمر و نگهداری موتور آلات را نیز افزایش دهد.

در ادامه توضیحات کامل تری درباره انواع روغن های صنعتی ارائه نموده ایم:

روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن های صنعتی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

توجه داشته باشید که متنوع بودن روغن های صنعتی سبب شده که هر یک از آنها به جهت کاربرد های مختلف استفاده شود.

لازم به ذکر است که باید بدانید روغن های صنعتی هر یک در بسته بندی های مختلفی عرضه شده که روغن ها را می توان از 1 الی 20 لیتر دسته بندی نمود.

متفاوت بودن روغن ها به دلیل موادی است که در آن استفاده شده است.

لازم به ذکر است که روغن های صنعتی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

توجه داشته باشید که روغن ها را با نام روانکار نیز می شناسند که روانکار ها ارزش های مختلفی خواهند داشت.

روانکار ها را می توان از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی که دارند دسته بندی نمود.

لازم به ذکر است که این روغن ها در انواع صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و هر روزه با انواع روغن های صنعتی سروکار دارید.

انواع روغن صنعتی

شناخت انواع روغن صنعتی

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد روغن ها را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

از انواع روغن صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- روغن دنده های صنعتی که از جمله پرکاربرد ترین ها می باشند.

- روغن های توربین که در انواع مختلف عرضه شده اند.

- روغن های گردشی و هیدرولیک

- روغن ترانسفورمر

- روانکار های عملیات برشکاری و ماشین کاری

- روغن های کمپرسور

- روغن انواع ماشین آلات سنگین که مورد استفاده در انواع ماشین آلات کشاورزی، معادن، راه سازی و ... قرار می گیرند.

-  روغن دیزل برای ژنراتور

-  روغن های انتقال حرارت

- روغن های محافظ

روغن های ذکر شده لیست تمامی انواع روغن صنعتی های موجود در بازار می باشد که هر یک از آنها در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این روغن ها را می توان نسبت به نوع و خواص شیمیایی نیز از یکدیگر تفکیک نمود.

در ادامه به بررسی ویژگی و کاربرد هر یک از انواع روغن صنعتی پرداخته ایم:

شناخت انواع روغن صنعتی

روغن دنده های صنعتی

یکی از انواع روغن صنعتی های پرکاربرد را می توان روغن دنده های صنعتی دانست که این روغن ها همانطور که از نام آن پیداست در میان دنده ها به گردش در می آید.

روغن دنده های صنعتی معمولا در جعبه دنده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که خاصیت اصلی این روغن ها را می توان کاهش دهنده فشار دانست.

البته این روغن ها را نمی توان به عنوان روغن گیربکس خودرو استفاده نمود.

از این روغن ها در جعبه دنده های انواع اقسام دستگاه های صنعتی سیمان، فولاد، کاغذ، لاستیک و همچنین انواع صنایع نیروگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های توربین

روغن های توربین را می توان از جمله مهمترین روغن های صنعتی دانست که این روغن باید دارای شرایط فیزیکی و شیمیایی خاصی بوده باشد.

این روغن باید سبب جلوگیری از اکسیداسیون، جلوگیری از هرگونه سایش، جلوگیری از کف کردن و... شود.

در این روغن مواد افزودنی نیز مشاهده می شود اما درجه خلوص آن بسیار بالا خواهد بود.

به گونه ای که در ساخت روغن صنعتی برای توربین حداکثر از 3 درصد افزودنی استفاده می شود و بقیه مقدار باقی مانده خالص خواهد بود.

این روغن از بهترین مواد سازنده تهیه شده و خاصیت روانکاری فوق العاده ای خواهد داشت.

از روغن های توربین در توربین های بخار، آب و گاز استفاده می شود.

خاصیت اصلی این روغن را می توان در عالی بودن امکان جداپذیری روغن از هوا و همچنین آب از روغن دانست.

روغن دنده های صنعتی

روغن ترانسفورمر

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن ترانسفورمر دانست.

این روغن خواص بی نظیر بسیاری دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به خاصیت عایق بودن آن اشاره نمود.

به این منظور که روغن خاصیت انتقال الکتریکی نخواهد داشت.

از این روغن در انواع ترانسفورماتور های پرقدرت استفاده می شود.

این روغن از بهترین مواد اولیه ساخته شده و از جمله روغن های پرکار می باشد.

از جمله ویژگی های این ترانسفورمر ها می توان به این موارد اشاره نمود:

این روغن سبب سرعت بخشیدن به روانکاری ترانسفورماتور خواهد شد، از افزایش حرارت جلوگیری خواهد کرد، هیچگونه گوگرد خورنده نداشته و ضد اکسیداسیون می باشد، تمامی گازهای متصاعد شده به دلیل تخلیه الکتریکی را جذب خواهد نمود، ولتاژ شکست روغن ترانسفورمر بسیار بالا خواهد بود، به مدت طولانی می توانید از این روغن صنعتی استفاده نمایید و همچنین استفاده کردن از روغن صنعتی ترانسفورمر سبب خنک کردن ترانسفورماتور نیز خواهد شد.

روغن ترانسفورمر

روغن هیدرولیک یا گردشی

نام روغن هیدرولیک حتما نامی آشنا برایتان خواهد بود.

روغن های هیدرولیک را می توان از جمله روغن های پرفروش در نظر گرفت که بنا به خواص مطلوبی که دارند می توانند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

ویژگی اصلی روغن صنعتی هیدرولیک یا گردشی را می توان در پایداری حرارتی بالا دانست.

از این روغن صنعتی در انواع ماشین آلات صنعتی که در آنها از سیستم گردشی و همچنین هیدرولیکی استفاده شده کاربرد دارد.

از جمله کاربرد های روغن هیدرولیک می توان به:

یاتاقان ها، سیستم های بسته دنده، چرخ زنجیرها، انواع موتور و پمپ های الکتریکی، انواع پرس های سنگین و سبک، انواع ماشین آلات مربوط به نساجی و... اشاره کرد.

توجه داشته باشید که این روغن در انواع صنایعی که به روغن ضد اکسیداسیون نیاز دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های هیدرولیک خود به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هر یک از آنها کاربرد های مختلفی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که روغن های هیدرولیک از جمله روغن های پرکاربرد به شمار می رود.

این روغن در صنعت خودرو سازی نیز کاربرد دارد که از آن به عنوان روغن جعبه دنده فرمان استفاده می شود.

روغن هیدرولیک

روغن های برشکاری و ماشین کاری

روغن های برشکاری و ماشینکاری نام دیگری نیز دارند که نام دیگر آنها را می توان روغن حل شونده دانست.

همانطور که از نام آن پیداست روغن حل شونده یعنی روغنی که خاصیت حل شوندگی در داخل آب را دارد.

از جمله خاصیت های این روغن صنعتی می توان به: ضد سایش، ضد زنگ، ضد خوردگی، ضد باکتری و... اشاره کرد.

توجه داشته باشید که این روغن به سادگی در آب مخلوط شده و پس از مخلوط شدن آن محلولی شیری رنگ به دست خواهد آمد.

این روغن چند کاربرده می باشد چرا که علاوه بر اینکه می تواند به عنوان یک روانکار قوی عمل نماید، خواهد توانست موتور آلات را خنک نگه دارد.

از جمله کاربرد های روغن صنعتی برشکاری و ماشینکاری می توان به:

مته کاری، سوراخ کاری، برشکاری، فرزکاری، تراشکاری و... اشاره نمود.

از این روغن معمولا جهت جلوگیری از ایجاد حرارت بالا استفاده می شود که می تواند در این باره بسیار موثر واقع شود.

روغن های برشکاری و ماشین کاری

روغن های صنایع نساجی

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن های صنایع نساجی دانست که این روغن ها از جمله پرکاربرد ترین روغن های صنعتی به شمار می روند.

لازم به ذکر است که روغن های صنایع نساجی علاوه بر داشتن خاصیت روانکاری فوق العاده خاصیت خنک کنندگی نیز دارد.

همچنین می تواند از ایجاد الکتریسیته ساکن نیز در ماشین آلات صنایع نساجی جلوگیری نماید.

از این روغن جهت روانکاری سوزن نیز استفاده می شود که می توانید از آن جهت روانکاری سوزن انواع ماشین های گردباف،تولید منسوجات، کش الیاف، دوخت اتوماتیک و ... استفاده نمایید.

از این روغن ها می توان بر روی پارچه نیز استفاده نمود چرا که به راحتی می توانید آن را با آب خالی بشویید.

روغن صنعتی صنایع نساجی قدرت حل پذیری بسیار بالایی با آب دارد که همین امر سبب پرکاربرد شدن آن در صنایع نساجی شده است.

روغن های صنایع نساجی

روغن های کمپرسور

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن کمپرسور دانست که این روغن باید خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی داشته باشد.

از جمله خواصی که این روغن صنعتی باید داشته باشد می توان به:

مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی، ضد اکسیداسیون، ضد خورندگی، کاهش دهنده فشار، ضد سایش، خاصیت چسبندگی در سیلندر های رفت و برگشتی، انواع تجهیزات پنوماتیک، انواع کمپرسور های برودتی و... اشاره کرد.

توجه داشته باشید که روغن های کمپرسور می توانند در دستگاه هایی مورد استفاده قرار گیرند که سرعت بسیار بالایی دارند.

این روغن ها طول عمر بالایی داشته و می توانید به مدت طولانی از آن استفاده نمایید.

روغن دیزل ژنراتور

یکی از دیگر انواع روغن صنعتی را می توان روغن دیزل ژنراتور دانست که این روغن باید خاصیت روانکاری و خنک کنندگی بالایی داشته باشد.

از این روغن ها در انواع ژنراتور های صنعتی و همچنین موتور های دیزلی سبک استفاده می شود.

این روغن از مواد اولیه مرغوب ساخته شده که می توانید به مدت طولانی از آن استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که روغن دیزل ژنراتور را می توانید در انواع صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهید.

روغن دیزل ژنراتور

روغن های چند منظوره ماشین آلات سنگین و کشاورزی

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن های چند منظوره کشاورزی دانست که این روغن ها از جمله پرفروش ترین ها به شمار می روند.

توجه داشته باشید که این نوع روغن ها باید خواص خاصی داشته باشند.

این روغن خواص پایداری عالی داشته و طول عمر بسیار بالایی داشته و در مدت زمان طولانی از بین خواهد رفت.

روغن های چند منظوره ماشین آلات صنعتی، ضد زنگ و هرگونه خوردگی بوده و می تواند به عنوان بهترین انتخاب جهت استفاده در ماشین آلات صنعتی و کشاورزی بوده باشد.

از این روغن صنعتی در انواع تراکتورها و کمباین های جهت روغن هیدرولیک و همچنین روغن جعبه دنده استفاده می شود.

از این روغن در ماشین آلات راه سازی و همچنین معدنی نیز استفاده می شود.

همانطور که از نام این روغن پیداست از آن در صنایع مختلفی استفاده می شود.

روغن های چند منظوره ماشین آلات سنگین و کشاورزی

روغن های محافظ

روغن های محافظ همانطور که از نام آنها پیداست جهت محافظت از ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه داشته باشید که این روغن صنعتی سبب روانکاری بسیار بالایی شده و از خرابی موتور آلات جلوگیری خواهد نمود.

خاصیت اصلی روغن های محافظ را می توان خاصیت محافظت از قطعات و سطوح فلزی دانست.

این روغن می تواند تمامی سطوح موتور های دیزلی و بنزینی را محافظت نماید.

معمولا از این روغن صنعتی در موتور های کشتی و یا هرگونه حمل و نقل دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که این نوع روغن ها طول عمر بالایی داشته و قابلیت ضد زنگ زدگی نیز دارند.

به همین منظور سبب جلوگیری از زنگ زدگی نیز خواهند شد.

روغن های محافظ

روغن های انتقال حرارت

یکی دیگر از انواع روغن صنعتی را می توان روغن های انتقال دهنده حرارت دانست.

این روغن ها خواص بی نظیری دارند که به همین دلیل در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

از جمله کاربرد های روغن های انتقال حرارت می توان به:

شستشو انواع سیستم های انتقال دهنده حرارت، عملیات انتقال حرارت، عملیات حرارتی سرد و همچنین گرم فلزات، آبکاری و... اشاره کرد.

از جمله خاصیت های روغن انتقال حرارت نیز می توان به خاصیت های ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی اشاره کرد. توجه داشته باشید که این روغن پایداری بسیار عالی داشته و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

منبع : وبلاگ روانکاران جهان دیده

(0) نظر
X